Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Czy Poczta Polska i Pocztex pracują w sobotę?

Posted by

czy poczta polska pocztex pracuje w soboty

Poczta Polska przez dekady jedyny poważny dostarczyciel listów i paczek w naszym kraju. Ostatnio stracił na znaczeniu a jakość jego usług często bywa negatywnie oceniana. Mimo to wciąż funkcjonuje i mają Państwo wiele pytań na jego temat. Jednym z najczęstszych pytań jest to czy Poczta Polska dostarcza przesyłki w soboty i niedziele. Od kilku lat Pocztex dostarcza przesyłki w sobotę, ale jest to dodatkowa usługa. Jeśli chcesz wiedzieć wszystko o przesyłkach w sobotę w Poczcie Polskiej to jesteś w odpowiednim miejscu.

Czy Poczta Polska pracuje i jest otwarta w soboty?

Za nim przejdziemy do omówienia tego w jakich dniach pracuje kurier Poczty Polskiej, powiedzmy o tym czy placówki Poczty są otwarte w soboty.

Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż poszczególne placówki Poczty Polskiej same ustalają godziny swojej pracy. Podczas gdy jedna placówka może pracować nawet 12 godzin w ciągu tygodnia i dodatkowo w soboty, inna może być otwarta tylko w dni robocze po 7 godzin.

  • Poczta Polska nie ma jednolitych godzin pracy, wybrane placówki pracują w soboty.

Najlepszym sposobem na sprawdzenie czy okoliczna Poczta Polska pracuje w soboty jest przejrzenie mapy Google i zapoznanie się z godzinami pracy danej placówki.

Czy kurier Poczty Polskiej pracuje w soboty?

Teraz gdy już wiemy, jak funkcjonuje Poczta Polska możemy odpowiedzieć na pytanie czy kurier Poczty Polskiej pracuje w soboty. Tu odpowiedź jest zdecydowanie prostsza, gdyż tak kurier Pocztex pracuje w soboty, ale jest to opcja dodatkowo płatna.

  • Kurier Poczty Polskiej pracuje w soboty.

Gdy otworzymy przewodnik Poczty Polskiej po usługach kurierskich, czytamy:

Jeżeli chcesz, aby Twoja przesyłka została doręczona w sobotę, a jej nadanie nastąpi od poniedziałku do czwartku (do godziny granicznej), doręczenie w sobotę będzie możliwe wyłącznie po wykupieniu jednocześnie usługi dodatkowej „Doręczenie we wskazanym dniu”

Jasno wynika z tego, że jeśli chcesz, aby Twoja paczka została dostarczona w sobotę musisz nadać ją najpóźniej w czwartek do godziny 15:00 (godzina graniczna). Dodatkowo musisz wykupić usługę doręczenia we wskazanym dniu.

Czytaj również  Apart karta podarunkowa

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć czy Poczta Polska i Pocztex pracują  w sobotę oraz na jakich zasadach się to odbywa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *