Rozrywka

Czy Poczta Polska i Pocztex pracują w sobotę?

Ostatnia aktualizacja 9 maja 2022 przez Redakcja

Poczta Polska przez dekady jedyny poważny dostarczyciel listów i paczek w naszym kraju. Ostatnio stracił na znaczeniu a jakość jego usług często bywa negatywnie oceniana. Mimo to wciąż funkcjonuje i mają Państwo wiele pytań na jego temat. Jednym z najczęstszych pytań jest to czy Poczta Polska dostarcza przesyłki w soboty i niedziele. Od kilku lat Pocztex dostarcza przesyłki w sobotę, ale jest to dodatkowa usługa. Jeśli chcesz wiedzieć wszystko o przesyłkach w sobotę w Poczcie Polskiej to jesteś w odpowiednim miejscu.

Czy Poczta Polska pracuje i jest otwarta w soboty?

Za nim przejdziemy do omówienia tego w jakich dniach pracuje kurier Poczty Polskiej, powiedzmy o tym czy placówki Poczty są otwarte w soboty.

Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż poszczególne placówki Poczty Polskiej same ustalają godziny swojej pracy. Podczas gdy jedna placówka może pracować nawet 12 godzin w ciągu tygodnia i dodatkowo w soboty, inna może być otwarta tylko w dni robocze po 7 godzin.

  • Poczta Polska nie ma jednolitych godzin pracy, wybrane placówki pracują w soboty.

Najlepszym sposobem na sprawdzenie czy okoliczna Poczta Polska pracuje w soboty jest przejrzenie mapy Google i zapoznanie się z godzinami pracy danej placówki.

Czy kurier Poczty Polskiej pracuje w soboty?

Teraz gdy już wiemy, jak funkcjonuje Poczta Polska możemy odpowiedzieć na pytanie czy kurier Poczty Polskiej pracuje w soboty. Tu odpowiedź jest zdecydowanie prostsza, gdyż tak kurier Pocztex pracuje w soboty, ale jest to opcja dodatkowo płatna.

  • Kurier Poczty Polskiej pracuje w soboty.

Gdy otworzymy przewodnik Poczty Polskiej po usługach kurierskich, czytamy:

Jeżeli chcesz, aby Twoja przesyłka została doręczona w sobotę, a jej nadanie nastąpi od poniedziałku do czwartku (do godziny granicznej), doręczenie w sobotę będzie możliwe wyłącznie po wykupieniu jednocześnie usługi dodatkowej „Doręczenie we wskazanym dniu”

Jasno wynika z tego, że jeśli chcesz, aby Twoja paczka została dostarczona w sobotę musisz nadać ją najpóźniej w czwartek do godziny 15:00 (godzina graniczna). Dodatkowo musisz wykupić usługę doręczenia we wskazanym dniu.

Czytaj również  Jakim nazwiskiem podpisać się na akcie ślubu cywilnego?

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć czy Poczta Polska i Pocztex pracują  w sobotę oraz na jakich zasadach się to odbywa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *