Czy kurierzy pracują w sobotę

Estimated read time 6 min czytania

Jeszcze do niedawna dostarczenie przesyłki przez kuriera w sobotę było praktycznie niespotykane. Dzisiaj nie jest to co prawda normą, gdyż usługa w większości firm jest dodatkowo płatna, ale takie możliwości są. Z jednej strony fakt możliwości otrzymania paczki w weekend jest dobry dla konsumenta z drugiej wymusza pracę kurierów w sobotę. W tym artykule chcemy skupić się na tym, który kurier dostarczy Ci paczkę w sobotę i ile będzie Cię to kosztować.

Czy kurierzy pracują w sobotę?

Tak, kurierzy pracują w sobotę, ale nie we wszystkich firmach i nie trybie standardowym. Zdecydowana większość firm kurierskich posiada specjalne wytyczne, które pozwalają dostarczyć przesyłkę właśnie w sobotę. Standardowy tydzień pracy kuriera to od poniedziałku do piątku, jeśli jest praca w soboty to zazwyczaj do okolic godziny 13, choć są wyjątki jak InPost, gdzie paczka może przyjść nawet o 19.

Firmy kurierskie starają się być konkurencyjne, więc zaczęły oferować dostawy paczek w soboty a nawet w niedziele. Biorąc pod uwagę fakt, że wymaga to dodatkowych nakładów finansowych nie może dziwić, że często do kosztu przesyłki należy doliczyć 15-20 złotych dodatkowo.

Pamiętaj, że nie wszystkie sklepy mają możliwość wyboru dostarczenia przesyłki w sobotę. Jeśli chcesz, żeby ta dotarła na czas musisz powiedzieć o tym nadawcy, który musi opisać paczkę zgodnie z zasadami kuriera.

Poniżej zamieszczamy listę kurierów wraz z informacją czy pracują w sobotę, a jak tak to na jakich zasadach.

Czytaj również  Papaja gdzie kupić
Kurier Czy pracuje w sobotę? Dodatkowe informacje
DPD Tak Usługa dodatkowo płatna
UPS Tak Usługa darmowa o ile dostawa jest do wyznaczonych punktów albo pod wskazany adres za opłatą.
FedEx Tak Usługa dodatkowo płatna, realizowana tylko dla wybranych kodów pocztowych.
DHL Tak Usługa dodatkowo płatna – paczki dostarczane do 13:00
InPost Tak Dostarczają w soboty i niedziele bezpłatnie do paczkomatów albo pod wskazany adres za opłatą.
Pocztex Tak Usługa dodatkowo płatna – żeby skorzystać wybierze usługę „Doręczenie we wskazanym dniu”.
GLS Tak Usługa dodatkowo płatna
TNT Tak Usługa dodatkowo płatna, realizowana tylko dla wybranych kodów pocztowych.

Czy kurier FedEx pracuje w soboty?

Zacznijmy od amerykańskiego giganta firmy FedEx działającej również na terytorium polski. FedEx dostarcza paczki w soboty, jest to usługa dodatkowa realizowana w ramach „Doręczenie w sobotę”. Dotyczy przesyłek standardowych i jest realizowana dla wybranych kodów pocztowych.

Czy kurier DPD pracuje w soboty?

DPD to jedna z największych firm kurierskich, jej kurierzy pracują również w soboty w godzinach 08:00-17:00. Paczki dostarczane są do klientów biznesowych i indywidualnych. Wybierając DPD jako kuriera, paczka dotrze w sobotę wyłącznie, gdy opłacisz dodatkowy koszt 10 zł.

Brak wybrania usługi „doręczenie w sobotę” będzie skutkować doręczeniem paczki w normalny dzień roboczy, na ogólnie przyjętych zasadach.

DPD nie dostarcza paczek w niedziele i święta.

Czy kurier DHL pracuje w soboty?

Firma kurierska DHL to kolejny potentat w branży, który dostosował swoją ofertę do wymagań klientów. DHL pracuje w soboty i dostarcza paczki o ile wybrało się usługę z dostawą w sobotę. Paczki dostarczane są do godziny 13:00, czasem zdarza się, że paczka nie dotrze w weekend i wtedy niestety trzeba czekać do poniedziałku.

Koszt doręczenia paczki w sobotę jest wysoki, gdyż wynosi 22 zł brutto co daje 17,89 zł netto. Biorąc pod uwagę standardowy koszt 16 zł, dostawa w sobotę będzie nas trochę kosztować.

Czytaj również  Czy DPD pracuje w soboty

DHL nie pracuje w niedziele i święta.

Czy kurier InPost pracuje w soboty?

Najwięcej pytań odnośnie dostarczania paczek w sobotę tyczy się firmy kurierskiej InPost. InPost dostarcza paczki w soboty a nawet niedziele, jednak dostawy odbywają się wyłącznie do paczkomatów. Co istotne Paczka w Weekend jest usługą tanią, dla klienta indywidualnego to zaledwie 5zł dopłaty.

Paczki, które mają zostać dostarczone w weekend muszą zostać nadane w piątek albo sobotę do godziny 13:00.

Czy kurier GLS pracuje w soboty?

Pytacie również o to czy kurier GLS pracuje w soboty i w tym wypadku również mamy dobrą wiadomość. Jeśli nadawca zaznaczy opcję dostawy w sobotę, paczka zostanie dostarczona do adresata w sobotę. Opcja dostawy w weekend możliwa jest do wyboru na stronie kuriera, mało który sklep posiada wbudowaną opcję zamawianie paczek przez GLS w soboty.

Usługa jest dodatkowo płatna a o jej szczegółach możesz poczytać na stronach GLS. Każda paczka ma własny cennik, więc najlepiej będzie sprawdzić koszty bezpośrednio u źródła.

GLS nie dostarcza paczek w niedzielę i święta.

Czy kurier TNT pracuje w soboty?

TNT to kurier, który wkrótce przejdzie pod skrzydła FedEx, ale dopóki działa jako osobna firma warto wspomnieć o tym w jakie dnia pracuje. Jeśli zamawiasz paczkę przez TNT i chcesz, żeby dotarła w sobotę jest taka opcja. Paczki odebrane w piątek dotrą do klientów w sobotę, natomiast paczki nadane w sobotę dotrą w poniedziałek.

Opcja dostawy w sobotę jest dodatkowo płatna 100% i obowiązuje wyłącznie dla wybranych kodów pocztowych.

Czy kurier Pocztex pracuje w soboty?

Kolejną firmą, o której nie wypada zapomnieć jest Pocztex. Kurierzy Pocztex jeżdżą również w sobotę i dostarczają paczki do wszystkich osób, które wybrały usługę dodatkową „Odbiór/doręczenie w sobotę.

Opcję dostawy można wybrać w serwisie Kurier Bezpośredni lub w miejscach, które mają podpisane odpowiednie umowy. Jeśli chcesz, aby Twoja paczka została doręczona w sobotę musisz nadać ją najpóźniej do czwartku. Przesyłki nadane w piątek zostaną dostarczone w poniedziałek.

Czytaj również  Ile osób było na księżycu?

Doręczenie w sobotę jest możliwe wyłącznie po wykupieniu usługi dodatkowej „Doręczenie we wskazanym dniu”. Pocztex to Poczta Polska, jeśli poszukujesz bardziej szczegółowych informacji znajdziesz je na w osobnym artykule o tym czy poczta polska dostarcza przesyłki w soboty.

Czy kurier UPS pracuje w soboty?

Ostatnim kurierem, który został nam do omówienia jest UPS. Jest to jeden z nielicznych kurierów, który oferuje dostarczanie paczek w sobotę w ramach standardowej stawki. Jednak należy na paczce zaznaczyć usługę dostawy w sobotę, w innym razie ta zostanie dostarczona następnego dnia roboczego.

UPS dostarcza paczki zarówno do specjalnych punktów UPC Access Point jak i pod wskazane adresy. Tylko w tym pierwszym wypadku dostawa jest darmowa, gdy zdecydujesz się na dostawę do domu licz się z opłatą 17 zł.

Przesyłki rozwożone są do godziny 12:00 a sobota jest jedynym dniem weekendy, w którym możesz otrzymać paczkę.

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój