Rozrywka

Czy InPost pracuje w sobotę

Ostatnia aktualizacja 7 kwietnia 2022 przez Redakcja

Jednym z najczęściej zadawanych pytań w kwestii pracy kurierów jest to czy InPost pracuje w soboty i niedziele. Firma chcąc nadążyć za wymagania konsumentów oferuje dostarczanie paczek do paczkomatów w weekendy (soboty i niedziele) na terenie całej Polski. Jest to bezkonkurencyjna oferta pod kątem tego, że praktycznie żadna inna firma kurierska nie dostarcza paczek w niedziele. W tym artykule dokładnie tłumaczymy na jakich zasadach InPost dostarcza paczki w soboty i niedziele, ile to kosztuje i w jakich godzinach możesz spodziewać się przesyłki.

Czy InPost pracuje w sobotę?

InPost posiada w naszym kraju ogromną liczbę paczkomatów, które dostępne są w dużych i małych miejscowościach.

  • Tak, InPost pracuje w sobotę.
  • InPost w soboty dostarcza paczki wyłącznie do paczkomatów

Wiemy już, że InPost pracuje w sobotę, ale jak dokładnie działa „Paczka w Weekend”? Jeśli chcesz otrzymać paczkę w sobotę lub niedzielę, musi zostać ona nadana w piątek lub sobotę do godziny 13:00. Paczki dostarczane są do paczkomatów w całej Polsce. Jest to bardzo wygodna opcja, która pozwala cieszyć się zamówioną paczką jeszcze podczas weekendu.

Tu jednak należy zaznaczyć, że kurier InPost nie dostarcza paczek bezpośrednio pod wskazany adres. Jeśli chcesz mieć paczkę w sobotę lub niedzielę, musisz zamówić towar do paczkomatu.

Paczka będzie czekać na Ciebie przez 48 godzin, po tym czasie skrytka w paczkomacie jest opróżniania a przesyłka poddawana jest zwrotowi.

Koszt dostarczenia paczki przez InPost w sobotę lub niedzielę to 4,06zł dla klienta biznesowego i 4,99zł brutto dla klienta detalicznego. Paczki dowożone do paczkomatów są nawet do godziny 18:00. Gdy paczka nie znajdzie się w paczkomacie do ustalonej godziny, opłata za usługę dodatkową nie jest pobierana.

Czytaj również  Hip-Hop a Rap - czym się różnią?

Czy InPost pracuje w niedzielę?

InPost to jedyna firma kurierska pracująca w niedzielę. Co prawda kurierzy InPost nie wożą paczek bezpośrednio do domu, a do paczkomatów, ale to i tak bardzo wygodne rozwiązanie.

  • Tak, InPost pracuje w niedzielę.
  • InPost w niedzielę dostarcza paczki wyłącznie do paczkomatów

Żeby otrzymać przesyłkę w niedzielę, nadawca musi ją wydać przed godziną 13:00 w sobotę. Pamiętaj, że korzystając z opcji Paczka w weekend w inny dzień tygodnia niż piątek i sobota, paczka zostanie dostarczona w normalnym trybie. To nie jest usługa typu „godzina dostawy na życzenie”, paczka nadana w poniedziałek będzie zazwyczaj do odbioru we wtorek lub środę, nawet jeśli dopłacisz za dostawę w weeknd.

Czy w sobotę InPost dostarcza paczki do paczkomatu?

Tak InPost w soboty dostarcza paczki do paczkomatów, o ile zostały nadane w piątek do godziny 13:00. Paczki nadawane w pozostałe dni tygodnia dostarczane są w normalnym trybie.

Usługa dostarczania paczek do paczkomatów w soboty jest dodatkowo płatna i wynosi 4,99zł dla klienta indywidualnego. Jeśli chcesz otrzymać paczkę w weekend jest to bardzo atrakcyjna opcja zarówno pod kątem ceny jak i pewności otrzymania paczki w terminie.

Do której godziny InPost dostarcza paczki do paczkomatu w sobotę?

Wedle oficjalnych informacji InPost dostarcza paczki do paczkomatów w soboty do godziny 19:00. Jeśli oczekujesz na ważną przesyłkę uzbrój się w cierpliwości i czekaj na wiadomość potwierdzającą dostarczenie paczki. Czas dostarczenia zależny jest od kuriera, niektóre paczki mogą zostać umieszczone w paczkomacie nawet do południa, podczas gdy na inne należy poczekać do godziny 18-19:00.

Czy kurier inpost pracuje w soboty?

Na koniec jeszcze chcemy podkreślić, że kurier InPost pracuje w soboty i niedziele, ale dostarcza paczki wyłącznie do paczkomatów. Jeśli zamówisz kuriera do domu, paczkę otrzymasz podczas dnia roboczego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *