Rozrywka

Czy DPD pracuje w soboty

Ostatnia aktualizacja 7 kwietnia 2022 przez Redakcja

Na rynku firm kurierskich jest duża konkurencja. Klienci oczekują, że ich paczki dotrą nawet w soboty. Nie dziwią więc pytania o to czy DPD pracuje w sobotę i w jakich godzinach. Jak się okazuje kurier DPD faktycznie pracuje w soboty i dostarcza paczki. W jakich dokładnie godzinach pracuje DPD oraz czym jest usługa „doręczenie w sobotę”? Na te pytania odpowiemy w niniejszym artykule, zapraszamy do lektury.

Czy kurier DPD pracuje w soboty?

DPD to jedna z najpopularniejszych firm kurierskich w naszym kraju. Standardowe godziny pracy DPD to 8:00 – 18:00 w dni robocze. Jednak za sprawą usług dodatkowej znajdującej się w cenniku DPD, możemy skorzystać z dostawy paczki w sobotę w godzinach 08:00 -17:00.

  • Tak, DPD pracuje w soboty, ale jest to usługa dodatkowo płatna.

Jeśli nie wybierzesz dodatkowej opcji i Twoja paczka nie dotrze w piątkowych godzinach wieczornych to zastaniesz ją dopiero w poniedziałek.

DPD – doręczenie w sobotę

Usługa „doręczenie w sobotę” znajduje się w cenniku DPD w tabeli „Usługi i opłaty dodatkowe”. Możemy tam wyczytać, że jej koszt to 10 zł, a usługa realizowana jest zgodnie z Tabelą dostępności usług DPD Polska widocznej na stronie dpd.com.pl.

Pamiętaj, że koszt 10zł to dodatkowa opłata. Wybierając opcje dostarczenia paczki, pamiętaj o zaznaczeniu dodatkowej usługi płatnej. Jeśli tego nie zrobisz paczka zostanie dostarczona w najbliższy dzień roboczy.

Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdy zapomnimy złożyć zamówienia wcześniej a potrzebuje paczki na weekend.

Czy DPD pracuje w niedzielę i święta?

Nie. Na ten moment DPD nie dostarcza paczek w niedzielę, nie wspominając już o świętach. Choć taki zabieg byłby bardzo korzystny z punktu widzenia klienta, to dla samej firmy wiązałby się z mniejszą liczbą chętnych do pracy na stanowisku kuriera oraz koniecznością zwiększenia pensji.

Czytaj również  Zwierzęta bez nóg - Gra 96

Czy kurier DPD pracuje w weekendy?

Sobota jest jedynym dniem weekendu, w który Twoja paczka może zostać dostarczona. Jednak wymaga to zaznaczenia opcji „doręczenie w sobotę”, która jest dodatkowo płatna.

Mamy nadzieję, że wiesz już czy kurier DPD pracuje w sobotę i co trzeba zrobić aby otrzymać paczką na czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *