Najnowsze

Czy DHL pracuje w soboty

Ostatnia aktualizacja 7 kwietnia 2022 przez Redakcja

Czy kurierzy DHL dostarczają paczki w soboty? Tak, ale wiąże się to z dodatkową opłatą. DHL podobnie jak UPS oferuje swoim klientom możliwość nadania i otrzymania paczki w sobotę. Obecnie praktycznie każda firma kurierska chcąca być konkurencyjną pracuje w soboty. W tym artykule zobaczymy jak dokładnie wygląda praca DHL w soboty, w jakich godzinach dostarczane są paczki oraz ile to kosztuje.

Czy DHL pracuje w soboty?

Kurierzy DHL pracują w soboty dostarczając paczki pod wskazany adres. Usługa nadania i doręczenia paczki w sobotę jest płatna i w obu przypadkach wynosi 22zł czyli 17,89zł netto. Na tle konkurencji wygląda to jako standardowa cena, chociaż warto zaznaczyć, że UPS dostarcza paczki w soboty bez dodatkowej opłaty.

  • Tak, DHL pracuje w soboty.

Dokładny cennik usług dodatkowych dostępny jest na stronie DHL:

Opłata dodatkowa oznacza, że poza standardowym kosztem paczki (od 16zł) należy dodać wspomniany koszt dostarczenia w sobotę. Oznacza to, że w najlepszym razie za paczkę zapłacimy około 33zł.

Żeby paczka z DHL do nas dotarła w tym dniu, osoba nadająca przesyłkę musi na liście przewozowym zaznaczyć opcję „dostawa w sobotę”.

Ważna informacja jest taka, że nadawanie i doręczanie paczek w soboty jest realizowane wyłącznie dla określonych kodów pocztowych. Doręczanie paczek odbywa się zazwyczaj do tzw. ServicePoint, które znajdują się w każdym większym mieście. Niestety w mniejszych miejscowościach może takich punktów nie być. Listę punktów możesz znaleźć tutaj.

Czy DHL pracuje w święta i weekendy?

DHL nie pracuje w niedziele i święta, sobota jest jedynym dniem weekendu, w którym możesz nadać lub otrzymać paczkę. Zawsze aktualne informacje na temat godzin i dni pracy znajdziesz na stronie DHL oraz w mediach społecznościowych firmy. Jeśli masz jakieś wątpliwości co do tego jak wysłać lub odebrać paczkę, skontaktuj się z infolinią DHL +48 42 6 345 345.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *