Biznes

Czeski odpowiednik OLX – TOP 5 stron

W stopce OLX znajdziemy różne wersje strony, ale na próżno szukać tam czeskiej wersji. Pomimo iż strona jest popularna w Polsce czy Rumunii w Czechach nie zaistniała. Czy wynikało to z konkurencji obecnej na czeskim rynku? Postanowiliśmy sprawdzić, czy istnieje czeski odpowiednik OLX, który zgarnia większą część rynku. Sprawdziliśmy również z jakich stron korzystają Czesi przy wstawianiu ogłoszeń w internecie.

Czy OLX jest dostępne w Czechach?

Platforma ogłoszeniowa OLX nie jest dostępna w Czechach. Co prawda domena olx.cz jest zajęta, jednak nie znajduje się na niej dobrze znana nam witryna.

Nie oznacza to, że Czesi nie korzystają z portali ogłoszeniowych, znaleźliśmy kilka odpowiedników OLX wartych uwagi.

Czeskie odpowiednik OLX

Przeszukująć czeski internet w poszukiwaniu stron podobnych do OLX natknęliśmy się na wiele witryn. Te najpopularniejsze omawiamy nieco bardziej szczegółowo, natomiast jeśli interesują cię bardziej niszowe strony możesz sprawdzić:

  • https://hyperinzerce.cz/
  • https://www.bazarexpress.cz/

Avizo.cz

avizo cz odpowiednik olx

To właśnie tej strony szukasz, gdyż jest najbardziej zbliżona do tego co znamy z OLX. Znajdziesz tu ogłoszenia prywatne oraz firmowe z wielu działów:

  • Auto-moto,
  • Mobily,
  • Seznamka,
  • Sluzby a remesla,
  • Stavba

Jeśli nie wiesz co oznaczają konkretne kategorie to sobie je przytłumacz, nie zrobimy wszystkiego za Ciebie.

Mówiąc poważnie strona nie posiada możliwości wyboru języka, więc polecamy uruchomić ją w Google Chrome, przeglądarce mającej opcję automatycznego tłumaczenia.

Na stronie nie ma możliwości „Kup teraz” to najzwyczajniejszy prosty portal ogłoszeniowy, który wymaga kontaktu z kupującym.

Sreality.cz

Kolejna strona, która w pewnym stopniu jest odpowiednikiem OLX w Czechach jest sreality.cz. Dlaczego tylko „w pewnym stopniu”? Strona sreality.cz skupia się w całości na ogłoszeniach związanych z mieszkaniami.

Czytaj również  Jak sprawdzić NIP osoby fizycznej - prywatnej - firmy?

Możesz tutaj wyszukać projekty, domy i mieszkania na wynajem czy posiadłości do kupienia.

Portal nie daje możliwości zamieszczania ogłoszeń z innych tematyk.

Bazos.cz

bazos cz czeski odpowiednik olx

Wracamy do stron bardziej zbliżonych do naszego OLX i trafiamy na bazos.cz. Portal o bardzo prostej budowie (trzeba sobie powiedzieć, że wiele stron w Czechach wygląda jak strony w Polsce 10 lat temu), ale spełniający swoje zadanie.

Podobnie jak na OLX znajdziesz ogłoszenia dotyczące elektroniki, zwierząt, gier czy usług.

Strona bazos.cz cieszy się sporym zainteresowaniem i bez problemu znajdziesz wiele aktywnych ogłoszeń.

Bazar.cz

Nazwa bazar.cz mówi sama za siebie. Na stronie znajdziesz ogłoszenia głównie osób prywatnych sprzedających rozmaite rzeczy od stołów przez samochody po ręcznie robiony miód.

Na stronie w stopce znajdziesz odnośniki do innych stron z ogłoszeniami, które są powiązane z bazar.cz.

Aukro.cz

Jako ostatnią stronę omówimy aukro.cz będącą bardziej odpowiednikiem Allegro niż OLX, ale nie powinno mieć to dla Ciebie większego znaczenia, w końcu tu i tu znajdują się ogłoszenia.

Strona aukro.cz w sporym stopniu swoim interfejsem przypomina Allegro i nie powinieneś mieć problemów z odnalezieniem się na niej.

Jak szukać odpowiedników OLX w Czechach?

Dokładnie tak samo jak w Polsce. Wybierz kilka fraz związanych z tematyką swojego wyszukiwania a następnie przetłumacz je na język czeski.

  • Portal ogłoszeniowy – inzertní portál,
  • prodám – sprzedam,

Niemniej wszystkie najistotniejsze strony zostały wymienione, przeszukiwanie czeskiego internetu w celu wynalezienia kolejnych niszowych stron nie ma wielkiego sensu. Mamy nadzieję, że nasze zestawienia Ci się spodobało i już wiesz jakie są czeskie odpowiedniki OLX.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *