Rozrywka

Czarny czosnek gdzie kupić

Czarny czosnek nie jest tak popularny jak jego biała odmiana, choć z zewnątrz nie różni się od niej prawie niczym. Dopiero po obraniu możemy zobaczyć czarne wnętrze, charakteryzujące się odmienną konsystencją i smakiem. Co ciekawe, czarny czosnek nie jest niczym nowym, gdyż znany był już w starożytności, a jego właściwości zdrowotne są bardzo szerokie. Gdzie można kupić czarny czosnek i jak działa na organizm?

Czarny czosnek dlaczego warto kupić?

Czarny czosnek powstaje z białego czosnku poddanego, można powiedzieć, procesowi starzenia lub karmelizacji. Biały czosnek trzyma się przez 60 dni w komorze, w której panuje temperatura 60 stopni i duża wilgotność. Efektem jest uzyskanie przez czosnek nowego koloru i utrata jego nieprzyjemnego zapachu, a do tego dochodzą nowe właściwości zdrowotne.

Główka czarnego czosnku zawiera aż 18 różnych aminokwasów, a według naukowców może wykazywać on nawet 10-krotnie większe właściwości lecznicze od czosnku białego. Już sama obecność aminokwasów i związków organicznych sprawia, że czarny czosnek może mieć pozytywny wpływ na układ odpornościowy, pokarmowy czy krążeniowy. Co więcej, zawiera on sporą ilość antyoksydantów i przeciwutleniaczy. Według badań czarny czosnek wykazuje właściwości:

 • przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe;
 • obniżające ciśnienie krwi;
 • obniżające poziom cholesterolu we krwi;
 • przeciwdziałające procesom starzenia;
 • oczyszczające organizm;
 • wspomagające układ nerwowy.


Czarny czosnek gdzie kupić stacjonarnie?

Czarny czosnek nie posiada charakterystycznego dla białej odmiany ostrego smaku i zapachu, Jest wręcz słodkawy, przez co smakuje nawet dzieciom. Czarny czosnek można zrobić samodzielnie w domu, kupując powszechnie dostępną białą wersję i przechowując ją przez 60 dni w odpowiednich warunkach.

 • Auchan
 • Lidl
 • Lewiatan
 • Carrefour
 • Selgros
 • Sklepy ze zdrową żywnością

Jeżeli jednak nie mamy na to czasu, warto odwiedzić lokalne sklepy z żywnością ekologiczną. Czarny czosnek można od czasu do czasu znaleźć także w popularnych marketach. Tego typu produkt pojawia się między innymi w takich sklepach, jak Lidl, Kaufland czy Carrefour. Warto sięgnąć po ten produkt, jeżeli chcemy skorzystać ze zdrowotnych właściwości czosnku, a jednak przeszkadza nam jego charakterystyczna woń.

Czytaj również  Co to jest awizo pocztowe i ile jest dni na odebranie przesyłki poleconej?

Czarny czosnek gdzie kupić przez internet?

Czarny czosnek znajdziemy w różnych sklepach internetowych z żywnością ekologiczną, więc bez problemu powinno udać nam się znaleźć korzystną dla nas ofertę. Jeżeli nie wiemy, gdzie można kupić czarny czosnek, powinniśmy skorzystać z porównywarki Ceneo. W sieci znaleźć można oferty czarnego czosnku zarówno dla osób indywidualnych, jak i sieci handlowych.

Czarny czosnek to produkt o bardzo dużej wartości odżywczej, a oprócz wyglądu, od białej wersji różni się także smakiem i zapachem. Gdzie kupić czarny czosnek? Można go zrobić samemu, jednak odwiedzając sklepy z żywnością eko bądź popularne dyskonty, istnieje duża szansa, że uda nam się znaleźć świeży produkt. Czarny czosnek polecany jest ze względów zdrowotnych zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *