Czarna rzepa gdzie kupić

Czarna rzepa to potoczna nazwa czarnej rzodkwi. Jest to warzywo o wielu walorach odżywczych, co sprawia, że stanowi bardzo dobry dodatek do zdrowej, zbilansowanej diety. Warto jeść ją kilka razy w tygodniu, zwłaszcza jeżeli zależy nam na sporej podaży witamin, gdyż czarna rzepa ma ich naprawdę sporo. Gdzie można kupić warzywo czarną rzepę i jakie ma właściwości?

Czarna rzepa – dlaczego warto kupić?

Czarna rzepa swoje pochodzenie zawdzięcza uprawom na Bliskim Wschodzie, Azji Środkowej i w Europie. Jest to warzywo znane już od starożytności. Legenda głosi, że czarną rzodkiew z czosnkiem i cebulą podawano robotnikom, budującym piramidy w Egipcie. Nie wiadomo, czy to prawda, faktem natomiast jest, że czarna rzepa stanowi istną bombę witaminową.

W czarnej rzepie znajdziemy bogactwo składników odżywczych, takich jak: magnez, wapń, cynk, związki siarki, witaminy (A,C z grupy B).

Taka kompozycja produktów zdrowotnych sprawia, że czarna rzepa wykazuje właściwości korzystne dla organizmu. Warzywo to działa żółciopędnie i zwiększa wydzielanie soków trawiennych, wykazuje właściwości przeciwbakteryjne, a także pomaga przy kaszlu, zakażeniach górnych dróg oddechowych, kamicy moczowej czy przy anemii.

Czarna rzepa może być stosowana także zewnętrznie na włosy w celu ich wzmocnienia i zapobiegania wypadaniu. Sok z czarnej rzepy stosowany jest do nacierania przy nerwobólach i zapaleniu korzonków.

czarna rzepa gdzie kupic

Czarna rzepa – gdzie kupić stacjonarnie?

Świeże warzywo czarnej rzepy znaleźć można w warzywnych sklepach stacjonarnych i na straganach. Produkt pojawia się także w popularnych sklepach dyskontowych, znanych z tego, że każdego dnia oferują świeże owoce i warzywa.

Warto więc odwiedzić takie punkty, jak Lidl, Biedronka czy Carrefour, gdyż istnieje możliwość, że znajdziemy tam to pełnowartościową czarną rzodkiew. Popularny jest także sok z czarnej rzepy, który często kupić można w sklepach ze zdrową, ekologiczną żywnością.

  • Targi
  • Sklepy warzywnicze
  • E.Leclerc
  • Lewiatan

Czarna rzepa w takiej postaci również dostępna jest w marketach, w których wyodrębniono tzw. zdrową półkę. Dużym powodzeniem cieszą się także szampony z czarnej rzepy, które znaleźć można w drogeriach z naturalnymi kosmetykami.

Czarna rzepa – gdzie kupić przez internet?

W sieci znajdziemy czarną rzepę w różnej postaci. Większość witryn internetowych, oferujących produkty świeże i zdrowe powinno mieć ją w swoim asortymencie. Bardzo prawdopodobne, że znajdziemy czarną rzepę w asortymencie takich portali, jak Ekoskrzyneczka czy Biogo, ale szeroki wybór ofert pojawia się także na Allegro.

  • koperek.com.pl
  • Ceneo
  • Allegro
  • pyszneeko.pl

W internecie oczywiście bez problemu kupimy też naturalny sok z czarnej rzepy, szampon do włosów z czarną rzepa oraz różnego rodzaju produkty, których skład oparty jest na czarnej rzodkwi.

Czarna rzepa to warzywo, wyróżniające się dużą wartością odżywczą. Warto stosować ją w diecie, choć popularne są także kosmetyki z czarną rzepą do stosowania miejscowego. Gdzie kupić czarną rzepę? Świeże warzywo najczęściej znajdziemy na straganach, choć wiele ofert pojawia się także w sprzedaży online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *