Technologia

Cybertarcza Orange

Ostatnia aktualizacja 30 marca 2024 przez Redakcja

Jak pokazują badania, większość prywatnych informacji oraz dostępu do różnych kont bankowych, maili, portalów społecznościowych przetrzymujemy właśnie w smartfonach. Jest on podstawowym urządzeniem, które każdy z nas zazwyczaj ma je w kieszeni lub w torebce. Bardzo ważne jest więc, by chronić te dane, gdyż zagrożenie w cyberprzestrzeni jest coraz większe. Cybertarcza Orange to usługa, dzięki której możesz chronić swoje wszystkie dane zapisane na urządzeniach z dostępem do Internetu. Jak to działa i ile kosztuje taka usługa? Wszystkiego można dowiedzieć się poniżej.

Co to jest cybertarcza Orange?

Jest to nic innego, jak kompleksowa usługa stworzona po to, by chronić wszelkie dane konsumentów. Dzięki temu nawet w trakcie oszustw przez wysyłanie fałszywych maili i przekierowywanie na fałszywe strony banku – możliwe jest ich wykrycie i zablokowanie tego procederu na wstępnie.

Jest to bardzo ważne, gdyż coraz więcej osób pada ofiarą wyłudzeń lub ataków hakerów na osobiste konta bankowe lub emaile. Cybertarcza działa znacznie lepiej niż antywirus, gdyż zazwyczaj instalujemy na smartfonie jego darmową wersję.

Oferta od Orange jest więc bardzo korzystna, gdyż nie pozwoli na to, by nasze dane zostały wykradnięte, a co za tym idzie – będziemy mogli spokojnie korzystać ze smartfonu, komputera lub tabletu bez obaw o to, że zostaniemy oszukani. Cybertarcza Orange blokuje niechciane adresy i uniemożliwia dalsze poczynania hakerów i wyłudzaczy.

Cybertarcza Orange koszt

Najpierw trzeba sobie zadać ile warte są nasze osobiste dane, dostępy do wszystkich kont oraz oszczędności ulokowane w aplikacjach bankowych? Jeśli rzeczywiście cenimy wszystkie te elementy, warto jest zabezpieczyć się przed niebezpieczeństwem w postaci wypływu tych danych.

Czytaj również  W jaki sposób monitoring GPS pozwala kontrolować czas pracy kierowców?

Oferta od Orange jest bardzo korzystna, gdyż daje możliwość kompleksowej ochrony trzech urządzeń za jedyne 6,49zł/mies. + VAT, ponadto pierwszy miesiąc jest całkowicie darmowy.

Jest to więc bardzo mała kwota biorąc pod uwagę to, jak dużo możemy dzięki temu zaoszczędzić stresu, czasu oraz pieniędzy wydanych później na odzyskanie wszelkich kont. Oczywiście ta oferta nie zainteresuje każdego, jednak śmiało można stwierdzić, że jest to naprawdę niska kwota, jak za tak kompleksową i dobrą ochronę naszych bezcennych danych.

Cybertarcza Orange jak wyłączyć?

Oczywiście jest to usługa nieobowiązkowa i każdy kto zdecyduje się ją zakupić, ma możliwość odstąpienia od umowy, kiedy tylko chce. Nie jest to również trudne, dlatego naprawdę warto wypróbować ofertę cybertarczy Orange.

  • W salonie sprzedaży Orange
  • Telefonicznie pod numerem 501030030
  • Przez serwis lub aplikację Mój Orange
  • Przez wysłanie SMS na numer 80808 o treści STOP OCHRONA

Wyłączenie cybertarczy Orange zawęża się do jednego prostego kroku. Wystarczy wysłać SMS o treści „STOP OCHRONA” na numer 80808. Następnie dostaniemy SMS zwrotny, że usługa została wyłączona. Jest to więc bardzo proste i każdy z pewnością sobie z tym poradzi, gdyż wyłączenie cybertarczy Orange jest naprawdę łatwe.

Cybertarcza Orange opinie

Mogłoby się wydawać, że skoro ta ochrona jest tak tania, to pewnie nie jest na tyle skuteczna, by dobrze radziła sobie z wieloma zagrożeniami. Rzeczywistość jest jednak nieco inna, gdyż opinie klientów są naprawdę pozytywne i mówią wprost, że tego typu ochrona jest potrzebna i sprawdza się przyzwoicie w stosunku do tego, co oferują antywirusy.

Bardzo dużą zaletą jest to, że za te 6,49 zł można chronić aż trzy urządzenia. Opinie o cebartarczy Orange są więc naprawdę pozytywne i dają do zrozumienia, że tego typu usługi są potrzebne i bardzo chętnie dodawane do atrakcyjnych pakietów abonamentu lub numeru na kartę.

Czytaj również  Jak doładować konto Plus sobie i komuś?

Cybertarcza Orange – czy warto?

Z pewnością jest to bardzo dobra opcja dla osób, które nie bardzo rozumieją zasady działania wszelkich stron internetowych oraz całego cyberświata, gdyż ten rządzi się innymi zasadami i często niewprawione oko może nie zauważyć zagrożenia z maili lub stron internetowych, które dla innych od razu widnieją jako czerwone flagi.

Szczególnie dobrze jest zakupić tę ofertę osobom starszym, które najbardziej narażone są na wyłudzenia ze strony internetowych oszustów i hakerów. Wiele starszych osób wykonuje przelewy online i ma aplikacje banku, dlatego są najbardziej podatni na tego typu ataki. Cybertarcza Orange – czy warto? Naszym zdaniem zdecydowanie, szczególnie biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości oferowanej usługi.

Co to jest cybertarcza? Po przeczytaniu tego artykułu już wiadomo, że jest to sposób na ochronę danych wrażliwych zawartych we wszelkich urządzeniach, z jakich korzystamy. Cybertarcza Orange to koszt zaledwie kilku złotych miesięcznie za ochronę trzech urządzeń, dlatego naprawdę warto zastanowić się, czy nie potrzebujemy taniej a dobrej ochrony danych osobowych.

Ponadto wyłączenie cybertarczy Orange to kwestia jednego smsa, dlatego w każdej chwili można zrezygnować z tej usługi. Podsumowując cybertarcza Orange jest bardzo korzystną usługą, którą każdy może wypróbować, gdyż pierwszy miesiąc jest całkowicie darmowy. Wówczas można wyrobić sobie zdanie o tym, czy jest to potrzebne, jednak lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego ochrona danych poprzez cybertarcze Orange jest korzystna, tania i kompleksowa.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *