Rozrywka

Creme fraiche gdzie kupić

Creme fraiche to w dokładnym przełożeniu na język polski świeża śmietana, idealna baza do sosów, ponieważ zapewnia maksymalnie kremową konsystencję. Znajduje zastosowanie również w deserach, do których podaje się bitą śmietanę. Można i warto ją kupić, ale jest to produkt trudno dostępny, zwłaszcza ten w oryginalnej formie. Creme fraiche to francuska śmietanka, zawiera od 10 do 45% tłuszczu, ale poza zawartością śmietany, ma w sobie wyłącznie kultury bakterii. Nie zawiera sztucznych zagęstników, jest zatem w pełni bezpieczna do spożywania. Śmietanę crème fraiche można używać również do dipów. Niejednokrotnie jest dodawana do przygotowywania deserów z owocami w rolach głównych, ciast – zamiast zwykłej śmietany i mascarpone. Produkt musi zostać przed użyciem odpowiednio schłodzony, podobnie jak klasyczna śmietana kremówka dostępna na wszystkich sklepowych półkach.

Creme fraiche – dlaczego warto kupić?

Śmietanki crème fraiche powinien skosztować zdecydowanie każdy, warto ją kupić ze względu na niepowtarzalny smak. Ponadto dzięki dość wysokiej zawartości tłuszczu ryzyko jej zwarzenia się jest znacznie mniejsze.

Mając Creme fraiche w kuchni można dodawać do sosów, zup, deserów, wszystko to dlatego, że ma idealną konsystencję.

Jest gęsta, kremowa i z dużą zawartością tłuszczu – jednocześnie też zdrowa dla organizmu, ponieważ zawiera wiele żywych kultur bakterii podbijających znacznie jej jakość.

Śmietanka crème fraiche zdobyła dużą popularność na zachodzie, gdzie urzeka głównie swoją delikatnością, czym dodaje wyjątkowego smaku każdej potrawie.

gdzie kupic creme fraiche

Creme fraiche – gdzie kupić stacjonarnie?

Śmietanka crème fraiche jest produktem dość trudno dostępnym, warto jej szukać między innymi w Lidlu, Intermarche, Kauflandzie. Jednak trzeba zwrócić uwagę na to, czy jest to oryginalny produkt, czy zamiennik – ten drugi może nieco różnić się smakiem.

  • Lidl
  • Carrefour
  • Makro
  • Dino
  • Kaufland
  • Intermarche
Czytaj również  Czeskie imiona żeńskie i męskie

Mając w swojej kuchni crème fraiche warto wykorzystać śmietankę do spożywania placków ziemniaczanych, sałatek, czy naleśników z owocami, w każdym z tych przypadków kompozycje rozpieszczają wszystkie kubki smakowe. Każdy zwolennik crème fraiche powinien wybrać się do wskazanych sklepów i spróbować kupić stacjonarnie tę wyjątkową śmietankę.

Creme fraiche – gdzie kupić online?

W sytuacji, gdy w pobliżu miejsca zamieszkania nie funkcjonuje żaden ze wskazanych powyżej supermarketów, warto poszukać crème freiche online. Jako pierwsze na liście powinno znaleźć się Allegro, na portalu aukcyjnym można kupić niemal wszystko. Ponadto warto odwiedzić strony:

  1. Frisco.pl,
  2. Zakupywgodzine.pl,
  3. Ceneo
  4. Alefobre.pl.

Największe prawdopodobieństwo zakupu oryginalnego produktu znajduje się jednak na Allegro. W pozostałych sklepach może być on dostępny, ale nie zawsze jest. Śmietanka crème fraiche nie zdobył jeszcze takiej popularności w Polsce, jak ma to miejsce na przykład w Niemczech. Należy jednak liczyć na to, że ta tendencja zmieni się na lepsze i crème fraiche będzie można kupić zarówno stacjonarnie, jak i online w znacznej większości sklepów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *