Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Co to znaczy zw

Posted by

co to znaczy zw

Internet przepełniony jest w głównej mierze angielskimi skrótami, w tym artykule jednak opowiemy wam o tym co znaczy zw czyli polski skrót, ale polecamy również poznać inne skróty jak btw czy idk. Nie przedłużając sprawdź co znaczy skrót zw i kiedy go używać.

Co znaczy skrót zw?

Skrót zw powstał z połączenia pierwszych liter słów „zaraz wracam” i należy do najstarszych skrótów stosowanych w polskim internecie. Początków określenia zw można upatrywać we wczesnych grach wieloosobowych gdzie często jedyną komunikacją był czat, gdyż większość osób nie było stać na mikrofon.

Jednak ogromny wpływ na rozpowszechnienie stosowania zw miał komunikator gg, który w jednej ze swoich funkcji posiadał opcję zmiany statusu, a jednym z nich był status zaraz wracam, który uruchamiał się po określonym czasie bez aktywności na komputerze lub po ustawieniu przez użytkownika. Wiele osób chcąc pokazać, że jest osobami zajętymi ustawiała status zaraz wracam, a skrót zw zyskiwał na popularności. Również coraz większy dostęp do innych komunikatorów w czasie rzeczywistym oraz wspomnianych gier miał czynny udział w stosowaniu skrótu zw.

Skoro już wiesz co to znaczy zw, to warto wiedzieć w jakich sytuacjach używanie zw nie będzie odbierane jako nie na miejscu. Większość skrótów posiada nieformalnych charakter, który powinien być wykorzystywany w określonych grupach najczęściej znajomych.

Skrót zw posiada charakterystykę neutralną, użycie wielkich liter nie ma wpływu na inne odbieranie tonu wypowiedzi. Należy pamiętać, aby zw nie pojawiał się w komunikatach formalnych i w rozmowie z ludźmi, których nie znamy, a mamy wątpliwości czy będą rozumieć dane sformułowanie.

Zw wykorzystywane jest głównie przez osoby starsze i młodzież również dzieci, chociaż nie jest to ich domeną.

Przykłady zastosowań zw

Wiedząc co znaczy skrót zw to zapewne nie będziesz mieć  problemu aby zastosować go w rozmowie, jednak przykłady są zawsze mile widziane, o to kilka praktycznych:

Czytaj również  Jakub a Kuba – czy to jest to samo imię?

A: Wyślesz mi ten plik?
B: Ok, ale ja zw.

A: Dobra, słuchaj ja zw i wrócimy do tematu.

A: Co o tym myślisz?
B: zw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *