Co to znaczy lmao

Używanie nieprawidłowych skrótów, albo słów których znaczenia się nie zna prowadzi często do niekomfortowych sytuacji. Dzisiaj chcemy wam powiedzieć co to znaczy lmao, zbitek liter mało intuicyjny i na pierwszy rzut oka trudny do przetłumaczenia. Podobnie jak wiele wyrażeń swoje rozpowszechnione istnienie zawdzięcza głównie grą dla wielu graczy. Sprawdźmy zatem co znaczy lmao i jak go używać.

Co to znaczy lmao?

Lmao to skrót od angielskiego wyrażenia”laughing my ass off” co należy tłumaczyć jako „śmianie się do rozpuku”. Skrót lmao służy do wskazania, że coś nas rozbawiło.

Przytoczone tłumaczenie na język polski nie jest dosłowne, ale jest dużo bardziej odpowiednie. Dosłowne tłumaczenie byłoby bardzo karkołomne i związane z tylną częścią ciała. Lmao wykorzystywane jest w rozmowach pisemnych na co dzień nikt nie używa tego wyrażenia w bezpośredniej rozmowie. Skrót stosujemy gdy coś dla nas jest zabawne w pewnym sensie jest to synonim skrótu „lol” ale w mocniejszej wersji.

Skrót lmao jest jednym ze starszych skrótów zapoczątkowanych w internecie. Gdy w Polsce jeszcze nikt nie myślał o połączeniu z siecią, w Stanach Zjednoczonych lmao wykorzystywane było w pierwszych komunikatorach online. Skrót jest popularny w anglojęzycznej części internetu i pomimo tego, że wiele skrótów przechodzi do polskiej mowy, ten nie jest tak popularny. Zdecydowanie częściej wykorzystuje się skrót lol, który jest łatwiejszy do napisania. Zbitka liter lmao w polskim języku jest bardzo nie naturalna co ma wpływ na popularność omawianego skrótu.

Jak i kiedy używać skrótu Lmao

Jak większość skrótów tak sama lmao nie powinien być wykorzystywany w formalnej komunikacji. Pierwszym aspektem wykluczającym lmao z rozmowy bezpośredniej jest wymowa, drugim znaczenie a trzecim słyszałeś kiedyś ten skrót w rozmowie z osobą, której nie znasz? Zarezerwuj używanie lmao dla serwisów społecznościowych, gier i wiadomości SMS. Podobnie jak w większości wypadków użycie dużych liter będzie powodować podkreślenie emocji i to, że coś bardzo Cię rozśmieszyło.

Przykłady użycia:

  • Dobry żart, lmao!
  • Widzieliście tego pieska! lmao!
  • Zawsze jak widzę tego mema to lmao.

Zapraszamy również do sprawdzenia co znaczy kk, idk czy btw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *