Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Co to znaczy kk

Posted by

co to znaczy kk

Czy coś co jest skrótem może przejść ewolucję kolejny skrót? Jak się okazuje tak, bo właśnie taką drogę przebył skrót „kk” używany zamiast „ok”. Dokładnie tak, kk znaczy ok tylko w jeszcze prostszej formie do napisania na klawiaturze. Skoro już wiesz co to znaczy kk możesz przejść do artykułów na temat tego co to znaczy lol albo xD lub więcej dowiedzieć się na temat skrótu kk.

Co znaczy skrót kk

Skrót kk jest ewolucją skrótu ok oznaczającego sformułowania: dobrze, w porządku, rozumiem, nie ma problemu i jest często używane w wiadomościach sms oraz platformach typu messenger, WhatsApp, Instagram itd. Skrót kk należy czytać jako kej, kej i stosuje się go w konwersacjach nieformalnych podobnie jak ok. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że pochodzi od wyrażenia K Kewl” (co oznacza „OK, fajnie”). Istnieje również teoria, że do powstania kk przyczynił się alfabet morsa, gdzie kk oznacza „koniec wiadomości”, ale biorąc pod uwagę okoliczności i rozwój przesyłu informacji jest to mało prawdopodobne.

KK jest inną formą ok wykorzystywaną do potwierdzenia, że wiadomość została zrozumiana i co ciekawsze stanowi bardziej neutralny sposób potwierdzania wiadomości. W tym miejscu warto wspomnieć, że skrót ok/kk posiada również trzecią formę, jeszcze bardziej uproszczoną, która ogranicza się do literki „k”.

Skrót KK traktuje się jako mniej formalną wersję OK, ale jednocześnie bardziej wylewną niż samo k. Sformułowanie kk jest wykorzystywane w głównej mierze przez osoby dorosłe i młodzież, dzieci raczej nie stosują tak chętnie tego określenia.

Przykłady użycia skrótu kk

  1. A: Zrobisz kawę? Będę za 5 min.
    B: kk.
  2. A: Widzimy się jutro o 16, na Jana Pawła?
    B: kk.
  3. A: Załatwisz na jutro jakąś grę?
    B: Nie mam nic pod ręką, ale kk.
Czytaj również  Czy kurierzy pracują w sobotę

Co to znaczy skrót k

Choć mogłoby się wydawać, że już trudniej skrócić kk, to jednak udało się to zrobić stosują samą literkę „k”. Prawdopodobnie w ten sposób człowiek zyskuje w swoim życiu z 10 sekund, niemniej nie da się ukryć, że faktycznie czyni to komunikację jeszcze prostszą.

Inne znaczenie skrótu kk i k

Pytanie co to znaczy kk i co to znaczy k można użyć również w aspekcie pieniędzy albo waluty wirtualnej w grach. Skrót kk oznacza milion a „k” tysiąc i w ten sposób można napisać 10k gdy mamy na myśli 10 tysięcy oraz 10Kk gdy mówimy o 10 milionach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *