Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Co to znaczy imo

Posted by

co to znaczy imo

W mojej opinii warto jest znać język internetu, jeżeli się jest czynnym uczestnikiem życia w sieci. Tak na dobrą sprawę już wiesz co oznacza skrót imo, wystarczy przeczytać ponownie pierwsze trzy słowa tego artykułu. Jeżeli jednak chcesz dokładniej poznać genezę skrótu imo oraz jak poprawnie go używać zachęcamy do dalszego czytania, a po skończonej lekturze możesz zapoznać się ze skrótami omg, zw czy btw.

Co to znaczy IMO

IMO to angielski akronim słów In My Opinion co w tłumaczeniu na język polski oznacza „W mojej opinii”. Jak większość skrótów powstał w celu zaoszczędzenia czasu. Najczęściej będziesz używać go w mediach społecznościowych oraz komunikatorach. Chociaż, skrót stał się na tyle popularny, że przeniknął do mowy codziennej i warto być na to przygotowanym.

Imo znaczenie:

  • W mojej opinii
  • Moim zdaniem

Skrótu imo tak samo jak powyższych sformułowań używa się na początku tezy. Skrót imo ma charakter neutralny wręcz ugodowy, używając imo chcesz pokazać, że to tylko Twoje w pełni subiektywne zdanie. W ten sposób niweluje się sporą część ewentualnej agresji nakierowanej na narodowość/kolor skóry/wyznanie.

Przykłady użycia Imo:

A: Imo to nie tak powinno wyglądać.

A: Imo nie masz racji.

A: Widziałeś nowe buty Darka?
B: Imo mi się podobają.

Jak widzisz używanie skrótu imo jest bardzo proste, a jego znaczenie nie powinno być już tajemnicą.

Czytaj również  Obrączki ślubne z białego złota – jak o nie zadbać, aby służyły nam latami w niezmienionej formie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *