Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Co to znaczy btw

Posted by

co znaczy btw

Język internetu bogaty jest w wiele niezrozumiałych skrótów, a jednym z nich jest „btw” pochodząc z języka angielskiego. Nie trzymając Cię dłużej w niepewności powiemy Ci, że btw oznacza „by the way” co w wolnym tłumaczeniu na język polski oznacza „przy okazji”. Jeżeli chcesz lepiej poznać znaczenie skrótu btw zachęcamy do dalszej lektury, a jeżeli nie wiesz co znaczy idk albo lol odsyłamy do osobnych artykułów, a teraz sprawdźmy jak i kiedy używać btw.

Co to znaczy btw po angielsku

Zacznijmy może od samego początku i rozebrania na czynniki pierwsze skrótu btw w języku angielskim. Jak już wiesz znaczy to by the way, więc jak widać skrót powstał z pierwszych liter tych trzech słów:

  • b – by
  • t – the
  • w – way

Co istotne tego typu skróty pisze się zazwyczaj małymi literami bez kropek między słowami. Używanie wielkich liter może zostać odebrane jako większe zwrócenie uwagi na te słowa, albo wykrzyczenie ich. Chociaż w tym wypadku nie ma mowy o „agresywnym” tonie wypowiedzi, gdyż fraza by the way jest bardzo neutralna.

Co to znaczy btw po polsku

Polski język jest nieco bardziej bogaty co sprawia, że btw po polsku ma jedno znaczenie, ale można je wyrazić w wielu słowach:

  • nawiasem mówiąc
  • swoją drogą
  • przy okazji
  • a tak w ogóle

W polskim slangu nie występuje skrót opisujący to wyrażenie, więc jeżeli chcesz korzystać z angielskiego slangu możesz spokojnie użyć skrótu btw zamiennie za powyższe wyrażenia.

Jak używać btw?

Większość skrótów stosowanych w potocznej mowie pochodzi z języka angielskiego i zostało zaadaptowane do naszej mowy przez młodych ludzi, nie inaczej jest ze sformułowaniem btw. Jak wiesz dzisiaj nie ma problemu z przesyłaniem wiadomość tekstowych, ale kiedyś mieliśmy do dyspozycji tylko sms i napisanie btw zamiast by the way zaoszczędzało znaki co mogło prowadzić do oszczędzaniu na sms. Dzisiaj większość osób posiada nieograniczone sms do znajomych, ale wciąż zależy nam na czasie i czasem chcąc zmienić temat wtrącamy skrót btw.

Czytaj również  1 cal ile to cm mm

Btw jest skrótem nieformalnym wykorzystywanym w prywatnych rozmowach, nie spotkasz go w oficjalnych dokumentach czy poważnych tekstach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *