Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Co to jest hotspot w telefonie?

Posted by

co to jest hotspot w telefonie

Hotspot z telefonu pozwala udostępnić jego dane komórkowe, a przez to stworzyć z niego punkt WiFi, z którego korzystać mogą inne urządzenia. W praktyce jest to jedno z lepszych rozwiązań ułatwiających korzystanie z internetu. Czasami hotspot z telefonu nie działa na komputerze, ale są to ograniczone przypadki wynikające często z różnic technologicznych. Co to jest hotspot w telefonie? W jaki sposób uruchomić hotspot w telefonie? Jak zrobić hotspot z telefonu na laptopa? Dowiesz się więcej właśnie w tym artykule!

Jak zrobić hotspot z telefonu?

Tutaj wszystko jest uzależnione od modelu smartfona, z którego korzystamy. Najczęściej wystarczy wybrać kolejno aplikację Ustawienia, a w niej opcję Sieć komórkowa o na koniec Hotspot. Konieczne jest również zaznaczenie opcji, która pozwoli widzieć Twoje urządzenie w sieci.

  1. Wejdź w Ustawienia
  2. Wybierz Sieć komórkową
  3. Wybierz opcję Hotspot
  4. Zaznacz opcję, pozwalającą widzieć Twoje urządzenie w sieci

Dodatkowo niezwykle istotne jest, aby ustawić hasło, które wykluczy możliwość podłączenia się do Twojego smartfonu. Jeśli wiesz jak uruchomić hotspot w telefonie, to warto również dowiedzieć się jak zrobić hotspot z telefonu na komputer. Nie jest to nic trudnego.

Hotspot z telefonu na komputer-laptop

W tym aspekcie najpierw trzeba ustawić hotspot na telefonie. Dzięki temu dowolne urządzenie będzie mogło się do niego podłączyć. W przypadku laptopa należy w prawym dolnym rogu ekranu kliknąć ikonę sieć, która pozwoli podłączyć się do hotspotu w telefonie.

W przypadku urządzeń stacjonarnych może nie być możliwości, gdyż z internetu w tej formie korzysta się jak z telefonu poprzez router WiFi. Większość komputerów nie posiada anteny, więc nie pozostaje zrobić nic innego jak kupić specjalną kartę sieciową. Sprawdź również co to jest nfc w telefonie.

Czytaj również  Wifi calling Plus – Vowifi Plus

Hotspot z  telefonu na komputer nie działa

W takiej sytuacji najprostszym rozwiązaniem będzie w pierwszej kolejności sprawdzenie sterowników karty sieciowej komputera. Jeśli hotspot z  telefonu na komputer nie działa to problem może leżeć po stronie telefonu bądź samego komputera.

Warto zainstalować bieżącą aktualizację, a także w wyszukiwarce menu start  wykorzystać opcję znajdź i rozwiąż problemy z kartą sieciową. Czasami problem z działaniem telefonicznego hotspotu na komputerze może być skutkiem błędnej aktualizacji karty sieciowej.

Czyli w tej sytuacji analogicznie warto spróbować przywrócić starszy, poprzedni sterownik karty sieciowej. Wystarczy w menedżera urządzeń na laptopie wybrać z listy kategorię karty sieciowe.W przypadku smartfona starszego typu możliwe, że sygnał jest po prostu zbyt słaby, a przez to uruchomienie hotspota na telefonie dla komputera będzie niemożliwe bez zakupienia nieco droższego modelu.

Jak zrobić hotspot z telefonu Huawei?

Tutaj sprawa jest dość prosta. Trzeba otworzyć ekran Ustawienia i wybrać Sieci zwykłe i bezprzewodowe. W tej zakładce kolejno wejść w Tethering i przenośny hotspot, a następnie Przenośny punkt Wi-Fi. Tutaj właściciel telefonu może dowolnie skonfigurować swój hotspot.

W tym wypadku praktycznie każdy wie jak zrobić hotspot z telefonu Huawei. W Tetheringu ustawić można własną nazwę i niezbędne praktycznie zawsze hasło Wi-Fi. Na koniec trzeba wszystko zapisać i można zacząć korzystanie z udostępniania danych komórkowych.

Jak zrobić hotspot z telefonu Samsung?

Rozwiązanie jest praktycznie takie samo jak w przypadku urządzeń Huawei. Udostępnianie transmisji danych przez hotspot na Androidzie zajmuje praktycznie kilka chwil. Jak więc zrobić hotspot z telefonu Samsung?

Można zrobić to identycznie jak przy Huawei, jednak lepiej jest przesunąć palcem z góry ekranu w dół, a następnie na pasku kliknąć Hotspot Wi-Fi. Otwórz następnie listę sieci Wi-Fi na drugim urządzeniu, a potem je ze sobą sparuj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *