Rozrywka

Ciepłe lody gdzie kupić

Ostatnia aktualizacja 20 kwietnia 2022 przez Redakcja

Ciepłe lody to rodzaj słodkiego i dość wysokokalorycznego deseru w postaci pianki z zaparzonej z syropem piany z białek. Najczęściej dostępne są w formie, przypominającej tradycyjnego zimnego loda, a więc w waflowym kubku. Gdzie można kupić ciepłe lody i dlaczego są one tak uwielbiane przez dzieci?

Ciepłe lody – czy warto kupić?

Ciepłe lody to jedna z ulubionych przekąsek wielu maluchów. Sprzedawane są zazwyczaj jako pianka, pokryta czekoladą w wafelkowym kubku, czasem ozdobione kolorową posypką. Dawniej ciepłe lody dostępne były praktycznie w każdym spożywczym sklepie, dziś już nieco odeszły w zapomnienie, aczkolwiek wciąż można je spotkać.

Choć ciepłe lody to ciekawa słodka przekąska, która smakuje nie tylko dzieciom i osobom dorosłym, lepiej uważać z ilością, jaką się spożywa. Pomimo tego, że zaparzona pianka z białek polana czekoladą naprawdę świetnie smakuje, charakteryzuje się też dużą wartością kaloryczną.

Nie oznacza to wcale, że ciepłych lodów nie warto kupować. Dla wielu osób jest to smak dzieciństwa, z którym chcą zapoznać także swoje pociechy. Jeżeli więc uda nam się znaleźć ciepłe lody, warto kupić kilka sztuk choćby po to, aby przypomnieć sobie, jak to jest być dzieckiem.

gdzie kupic cieple lody

Ciepłe lody – gdzie kupić stacjonarnie?

W przeszłości ciepłe lody były szeroko dostępne i mogliśmy znaleźć je w pierwszym lepszym osiedlowym spożywczaku. W dzisiejszych czasach ich popularność spadła, dlatego też trudniej będzie nam je zakupić w sklepie stacjonarnym. Mimo tego wciąż można je dostać, choć rzadziej występują w postaci świeżych słodkości, a częściej pojawiają się w kartonowych opakowaniach po kilka sztuk.

  • Cukiernie
  • Tesco
  • Społem
  • Lidl

Ciepłe lody nie są produktem dostępnym w stałej ofercie. Większość sklepów i cukierni ma ciepłe lody w swojej ofercie przez określony czas w różnych odstępach czasowych.

Czytaj również  Jak namówić rodziców na świnkę morską?

Jeżeli zależy nam na kupieniu świeżych ciepłych lodów, możemy ich poszukać w lokalnych sklepach spożywczych. Łatwiej jednak będzie je spotkać na półkach ze słodyczami w większych marketach, takich jak Tesco czy Lidl.

Rzadziej też są one teraz dostępne w postaci przypominającej lody w wafelku, a częściej jako smaczne miękkie pianki oblane czekoladą.

Ciepłe lody – gdzie kupić przez internet?

Przeszukując popularne portale, takie jak Allegro, na pewno uda nam się znaleźć ciekawe oferty ciepłych lodów. Pojawiają się one także w asortymencie internetowych sklepów spożywczych oraz na witrynach online wymienionych w wyższym akapicie marketów sieciowych.

  • Ceneo
  • Allegro
  • hurtowniadoran.pl
  • zakupyauchan.pl

Są one dostępne zarówno w formie zwykłych pianek, jak i tradycyjnych ciepłych lodów w wafelku. Ze względu na to, że jest to produkt spożywczy, przed złożeniem zamówienia online, warto sprawdzić dokładnie warunki dostawy.

Cena jednego opakowania ciepłych lodów różni się w zależności od producenta oraz ilości sztuk. Pakiety 36 ciepłych lodów kosztują ok. 30-35 złotych.

Ciepłe lody to przysmak z dzieciństwa, który niegdyś był bardzo popularny i można go było spotkać w każdym sklepie spożywczym. Aktualnie nie każdy wie, gdzie kupić ciepłe lody, gdyż nie są one już tak bardzo powszechne. Mimo wszystko wciąż można je kupić w sklepach spożywczych, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych, a więc każdy ma okazję przypomnieć sobie smak ulubionej słodkości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *