Rozrywka

Ciasto francuskie gdzie kupić?

Ostatnia aktualizacja 17 kwietnia 2022 przez Redakcja

Przysmaków, jakie można zrobić z udziałem ciasta francuskiego, jest wiele. Wykonanie takiego ciasta w domu jest dość czasochłonne, dlatego większość osób decyduje się na zakup już gotowego. Chcąc wykazać się kreatywnością i stworzyć ciekawe przekąski lub wypieki, warto wiedzieć, gdzie można kupić ciasto francuskie.

Ciasto francuskie – dlaczego warto kupić?

Ciasto francuskie charakteryzuje się tym, że podczas pieczenia zwiększa swoją objętość i rozwarstwia się. Kupując gotowe świeże lub mrożone ciasto francuskie, trzeba pamiętać o tym, aby dokładnie stosować się do zaleceń jego pieczenia, gdyż jest to produkt, który łatwo można przypalić.

Ciasto francuskie jest bardzo popularne, głównie ze względu na to, że można z niego przyrządzić wiele ciekawych potraw, zarówno na słodko, jak i w sposób wytrawny.

Rogaliki z ciasta francuskiego z dżemem lub czekoladą to przysmak wielu łasuchów, a paszteciki z pieczarkami lub mięsem mogą stanowić świetną przekąskę podczas rodzinnych imprez.

gdzie kupic ciasto francuskie

Ciasto francuskie – gdzie kupić stacjonarnie?

Ciasto francuskie jest popularnym produktem, który znajdziemy właściwie w każdym sklepie spożywczym. Odwiedzając osiedlowy sklepik lub większy market, możemy poszukać ciasta francuskiego w lodówkach, między jogurtami i innymi towarami, wymagającymi chłodzenia.

 • Biedronka
 • Lidl
 • Auchan
 • Dino
 • Leclerc
 • Lokalne sklepy spożywcze
 • Praktycznie każdy Supermarket

W wielu sklepach znajdziemy też ciasto francuskie mrożone, a nawet gotowe mrożone ciasteczka z ciasta francuskiego, które wystarczy upiec w piekarniku.

Ciasto francuskie – gdzie kupić przez internet?

Ciasto francuskie dostępne jest również w internetowych sklepach spożywczych. Ciekawe oferty z pewnością znajdziemy na Allegro czy porównywarce ofert Ceneo. Jeżeli interesuje nas zakup bezpośrednio od producenta, możemy zajrzeć na jego stronę internetową.

Czytaj również  Naszyjnik żyletka co oznacza naprawdę?

Świeże ciasto francuskie pojawia się także w stałym asortymencie sklepów online znanych sieciówek, takich jak Lidl czy Tesco, które również zajmują się sprzedażą wysyłkową.

 • Ceneo
 • Allegro
 • Leclerc24
 • Zakupywgodzine

W sieci łatwiej będzie nam znaleźć odpowiedni produkt, jeżeli zastanawiamy się gdzie kupić ciasto francuskie na maśle lub drożdżowe, gdyż internet pełen jest różnorodnych ofert.

Ciasto półfrancuskie – gdzie kupić?

Ciasto półfrancuskie charakteryzuje się trochę inną konsystencją od typowego ciasta francuskiego. Jest ono również mniej popularne, dlatego trudniej będzie nam je znaleźć w sklepie. Oczywiście ciasto półfrancuskie również pojawia się w niektórych marketach spożywczych, jednak rzadko występuje w standardowej ofercie.

Znacznie łatwiej będzie nam kupić gotowe ciasto półfrancuskie online lub też postawić na zakup składników i zrobienie go samodzielnie w domu.

Ciasto francuskie Frosta – gdzie kupić?

Marka Frosta znana jest z przygotowywania produktów mrożonych, które można z powodzeniem wykorzystać w kuchni. Wśród jej produktów znajdziemy także ciasto francuskie Frosta, które można kupić w sklepach spożywczych lub bezpośrednio u producenta.

Ciasto francuskie to produkt spożywczy, który bardzo często wykorzystywany jest do przygotowywania słodkich i wytrawnych deserów. Już wiemy, gdzie kupić ciasto francuskie, musimy jednak pamiętać o tym, aby piec je zgodnie ze wskazówkami producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *