Rozrywka

Chlebek pita gdzie kupić

Trudno jednoznacznie stwierdzić, skąd w Polsce wziął się chlebek pita. Z dużą dozą prawdopodobieństwa pojawił się z modą na potrawy pochodzące z Bliskiego Wschodu i basenu Morza Śródziemnego. Porównując chlebek pita z innymi rodzajami pieczywa, warto wiedzieć, że zawiera on więcej błonnika, białka, wody i wapnia. Ponadto znajduje się w nim magnez, soda i cukier. Placek ten jest dość charakterystyczny, ponieważ ma specjalną kieszonkę, do której można włożyć swoje ulubione dodatki. Oczywiście alternatywnym rozwiązaniem jest pokrojenie pity na drobniejsze kawałki i zjedzenie z dodatkiem ulubionych sosów. Z całą pewnością każda opcja będzie pyszna, pozostaje jeszcze tylko jedno pytanie. Gdzie kupić chlebek pita?

Chlebek pita – dlaczego warto kupić?

Chlebek pita warto kupić z uwagi na różnorodność sposobów łączenia go z innymi produktami spożywczymi. Idealnie nadaje się on do zrobienia domowego kebaba, przypominającego w smaku i wyglądzie tego kupionego w lokalach gastronomicznych.

Produkt może być nadziewany między innymi warzywami, sosami, smażonym lub gotowanym mięsem – opcji jest całe mnóstwo. Chlebek pita warto kupić w sytuacji, gdy spodziewana jest wizyta gości, może stanowić doskonałą podstawę przystawek na stole.

Dość popularne są również chipsy z chlebka pity, wystarczy pokroić go na mniejsze kawałki, posmarować oliwą, posypać przyprawami i zapiec w piekarniku. Biorąc jednak pod uwagę sam produkt, pełnoziarnisty chlebek pita w 100 gramach zawiera:

 • 220 kcal,
 • 7 g białka,
 • 3 g tłuszczu,
 • 41 g węglowodanów.

Pszenne odpowiedniki mają nieco inny indeks, dlatego zdrowszą wersją jest chlebek pita opisany powyżej.


Chlebek pita – gdzie kupić stacjonarnie?

Na pytanie o chlebek pita – gdzie kupić stacjonarnie, najlepiej jest znaleźć na mapie swojej miejscowości najlepszą piekarnię. W sytuacji, gdy nie jest ona znana, warto wybrać się do znanych sieci supermarketów:

 • Tesco,
 • Kauflandu,
 • Lidla,
 • Piekarnie
 • Piotr i Paweł
Czytaj również  Baśń a bajka - jakie są różnice?

Stojąc przed konkretnym wyborem chlebka pity należy zwrócić szczególną uwagę na szczelność opakowania. Tylko wówczas pieczywo zachowuje długotrwałą świeżość, miękkość i wilgotność. W ofertach wskazanych sklepów często można kupić produkt w różnych rozmiarach – od 18 do maksymalnie 33 centymetrów. W zależności od tego wagi kształtują się od 47 do 110 gram. Istotnym kryterium jest producent, im bardziej znany – tym lepiej.

Chlebek pita – gdzie kupić przez Internet?

Poza sklepami stacjonarnymi, chlebek pita można kupić przez Internet, jest to bardzo popularny kanał sprzedaży. Poszukując najlepszego miejsca w siebie na zakup tego produktu powinno się w pierwszej kolejności skontaktować z producentem, na przykład Ekmek.pl.

 • Allegro,
 • Ekmek
 • Ceneo
 • Internetowe strony piekarni

Otrzymuje się wówczas pewność otrzymania produktu w pełni zgodnego z oczekiwaniami, w ten sposób w chlebek pita zaopatrują się różne lokale gastronomiczne. Szukając w sieci frazy „chlebek pita – gdzie kupić przez Internet?” pojawiają się oferty z najbardziej znanego serwisu aukcyjnego – Allegro.pl. To również dobry pomysł, dlaczego więc z niego nie skorzystać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *