Rozrywka

Bryndza gdzie kupić w najlepszej cenie

Bryndza jest obowiązkowym składnikiem kuchni podhalańskiej, można zaryzykować stwierdzenie, że nie istnieje ona bez owczego sera. Co ciekawe, jest on przygotowywany w zaledwie kilku miejscach na całym świecie. Bryndza to rodzaj sera podpuszczkowego, który powstaje z mleka owiec, jest miękki i ma intensywny smak. Produkt powstaje między innymi w Polsce, Czechach, na Ukrainie i Słowacji. Bryndzę można kupić w niektórych sklepach spożywczych, jest produkowana z bundzu – innego rodzaju podpuszczkowego sera.

Na samym początku bundz jest łagodny w smaku i słodki natomiast po kilkunastu dniach przechowywania w lodówce drastycznie zmienia się jego skład. Staje się kwaśny i powstają w nim liczne dziury, dzięki temu właśnie można przystępować do robienia bryndzy. Po zmianie walorów smakowych bundz musi zostać rozdrobniony i obficie posypany solą.

Bryndza dlaczego warto kupić?

Bryndza podhalańska może poszczycić się certyfikatem w Unii Europejskiej, jej nazwa jest chroniona znakiem ChNP. W przypadku prawdziwej bryndzy, okres jej wytwarzania przypada na miesiące od maja do września, to właśnie w tym czasie możliwe jest pozyskanie mleko nadające się do produkcji sera.

Bryndzę warto kupić choćby ze względu na jej szerokie zastosowanie w kuchni, można jej użyć na przykład do przygotowania farszu do pierogów lub naleśników. Przysmakiem jest już sam chleb posmarowany bryndzą, najlepszy jest oczywiście ten świeżo upieczony.

Składnik w postaci bryndzy sprawdzi się w wielu potrawach, również w towarzystwie ryb, mięsa, czy warzyw. Gospodynie domowe używają bryndzy nawet do zabielania zup, sosów, robienia dipów.

gdzie kupic bryndze

Bryndza gdzie kupić stacjonarnie?

Oryginalną bryndzę można kupić w niektórych supermarketach, jako pierwszy warto odwiedzić w tym celu Lidl oraz Auchan. Są to sklepy, które mają często ten produkt na swoich półkach, ceny wynoszą około 7 złotych za 125 gram bryndzy.

  • Auchan
  • Sklepy z serami
  • Biedronka
  • E.Leclerc
Czytaj również  Litewskie imiona - Żeńskie - Męskie

Taka porcja jest już wystarczająca na przykład do starcia i posypania pizzy oraz innych potraw. Sprawdzi się również jako wypełnienie do cannelloni, które może zapewnić doskonały posiłek dla całej rodziny.

Smacznym i z pewnością oryginalnym pomysłem na obiad są zapiekane ziemniaki nadziewane szpinakiem i bryndzą. Każdy, kto nie miał jeszcze okazji skosztować tego wyjątkowego połączenia, powinien to jak najszybciej nadrobić.

Bryndza gdzie kupić przez Internet?

Zdaniem wielu osób zakupy online są o wiele łatwiejsze i szybsze, niż te robione w stacjonarnych sklepach. Nie tylko omija się kolejki, ale również otrzymuje się dostawę pod same drzwi. Dodatkowo zdecydowanie rzadziej kupuje się nadprogramowe, niepotrzebne w praktyce produkty. Bryndzę również można kupić przez Internet, na poniższych stronach:

  1. Allegro.pl,
  2. Polski Koszyk,
  3. Schronisko Bukowina,
  4. Bacowkanabukowinie.pl

W powyższych sklepach dostępna jest również bryndza wyprodukowana z mieszanki mleka krowiego z owczym, a nawet z innymi dodatkami. Podkreślają one smak sera, ale nadal pozostaje dość duża część zwolenników tradycyjnej bryndzy. Tę bez problemu można kupić stacjonarnie oraz przez Internet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *