Rozrywka

Brukiew gdzie kupić

Brukiew obecnie jest mało popularnym warzywem, można ją jednak najczęściej kupić na targowiskach lub w warzywniakach. Osobom ze starszego pokolenia raczej nie kojarzy się dobrze, ponieważ w czasie wojny był to podstawowy składnik codziennego pożywienia. Jak się jednak okazuje, zła sława produktu powinna odejść do lamusa, ponieważ brukiew ma dużo właściwości prozdrowotnych. Warto wiedzieć przede wszystkim, że jest to warzywo powstałe z połączenia kapusty z rzepą, dlatego zalicza się je do roślin z rodziny kapustowatych. Jak wygląda brukiew? Dość charakterystyczne, trudno ją pomylić z innym warzywem, ponieważ przypomina nieco spłaszczoną kulę. Z zagłębień w niej występujących wychodzą liście w soczyście zielonym kolorze. Smak można porównać do rzodkiewki.

Brukiew dlaczego warto kupić?

Brukiew zdecydowanie warto kupić, wbrew powszechnym opiniom ma dobry wpływ na zdrowie i ogólne funkcjonowanie całego organizmu.

Po pierwsze jest to produkt, który ma znikomą liczbę kalorii, ten aspekt powinny docenić zwłaszcza osoby będące na diecie odchudzającej.

W 100 gramach brukwi jest jedyne 37 kcal, zatem jest to doskonała propozycja zdrowej przekąski.

Zawiera natomiast odpowiednie ilości błonnika, co przekłada się na pozytywny wpływ na poprawę perystaltyki jelit, uczucie sytości jest zdecydowanie szybciej osiągane.

Brukiew warto kupić również ze względu na występowanie w niej kemferolu oraz polifenoli. To z kolei idzie w parze z właściwościami przeciwzapalnymi oraz przeciwutleniającymi.

gdzie kupic brukiew

Brukiew gdzie kupić stacjonarnie?

Brukiew można kupić stacjonarnie, na przykład w warzywniaku, czy na targowisku, ewentualnie w niektórych supermarketach. Czasami jednak trzeba się natrudzić, aby znaleźć w jakimkolwiek punkcie brukiew. Nie jest to produkt powszechne w polskiej kuchni, więc trzeba się za nim nachodzić.

  • Lokalne sklepy warzywne
  • Lidl

Warto skierować swoje kroki do dobrze zaopatrzonych sklepów, na przykład Lidla, czy Auchana, być może Kauflandu. Osoby mieszkające na wsi powinny również zasięgnąć informacji, czy w pobliżu nie ma rolnika, który zajmuje się uprawą brukwi.

Czytaj również  Zasady dobrego wychowania - 65 zasad Savoir-vivre

Takie pochodzenie warzywa będzie z pewnością najlepszą opcją. Trzeba się jednak wówczas liczyć z możliwością wyższej ceny produktu bezpośrednio od producenta. Liczy się również sposób uprawy – tradycyjny lub typowo ekologiczny.

Brukiew gdzie kupić przez Internet?

Prawdopodobnie większe szanse na zakup brukwi istnieją w Internecie, na liście sklepów online oferujących to warzywo znajdują się:

  1. Dom i Sad,
  2. Allegro,
  3. OLX,
  4. Sklep Świat Kwiatów,

Są to miejsca, gdzie można zamówić brukiew gotową do jedzenia, ale lubiąc to warzywo można kupić nasiona i posadzić je w przydomowym ogródku. Być może wyhodowanie własnej brukwi będzie najlepszym rozwiązaniem. Z warzywa można zrobić naprawdę ciekawe potrawy, na przykład frytki, czy surówkę.

Brukiew nie ma wygórowanych oczekiwań co do uprawy, nie musi mieć zapewnionej wysokiej temperatury, jednak trzeba zadbać o jej nawodnienie. Z całą pewnością warto się zastanowić, czy podjąć próbę zakupu brukwi stacjonarnie, przez Internet, a może jednak wyhodować ją samodzielnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *