Rozrywka

Born2be zwroty

Ostatnia aktualizacja 24 października 2022 przez Redakcja

Dokonanie zwrotu towaru w Born2be nie powinno sprawić Ci żadnego problemu. Sklep posiada doskonałą ofertę ubrań dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Liczne promocje zachęcają do kupowania, ale co, gdy produkt nam nie pasuje? W takim wypadku należy odstąpić od umowy i dokonać zwrotu z wykorzystaniem formularza. Jak zwrócić towar w Born2be i ile jest na to dni? Tłumaczymy krok po kroku jak wyglądają zwroty w Born2be.

Born2be polityka zwrotów

Każdy sklep działający w Polsce zobowiązany jest do przyjmowania zwrotów do 14 dni od otrzymania paczki. Born2be prowadzi wyłącznie sprzedaż wysyłkową i nie ma sklepów stacjonarnych, więc klient ma możliwość dokonania zwrotu wyłącznie przez wysyłkę paczki pod konkretny adres.

Dobra informacja jest taka, że sklepy odzieżowe i obuwnicze w większości przypadków akceptują zwrotu. Problematyczne są zwroty bielizny, strojów kąpielowych czy kosmetyków. Tutaj dużo uzależnione jest od indywidualnego regulaminu sklepu internetowego. Wiele sklepów ze względów higienicznych nie akceptuje zwrotów takich towaru.

Tak jest również w Born2be, które nie akceptuje zwrotów kostiumów kąpielowych i bielizny co jest opisane w Regulaminie sklepu.

Pamiętaj, żeby zwracany towar:

 • Nie był uszkodzony,
 • Nie miał śladów użytkowania innych niż wynikające z konieczności jego przymierzenia,
 • Nie miał oderwanej metki,
 • Nie może być modyfikowany lub niekompletny.
 • Był wysłany w oryginalnych opakowaniach.

Sprawa z oryginalnymi opakowaniami nie jest taka oczywista, większość osób od razu wyrzuca folię, w którą jest zapakowana odzież. Z tego względu sklep nie powinien robić problemów przy takim zwrocie.

Czytaj również  Harry Potter od ilu lat

Należy jednak pamiętać, żeby dobrze zabezpieczyć paczkę przed wysłaniem. Uszkodzenie towaru może prowadzić do odrzucenia zwrotu.

Born2be adres zwrotu

Najważniejszym adresem jaki musisz znać jest adres magazynu na jaki dokonywany jest zwrot towaru. Dobrze zabezpiecz paczkę, dołącz do niej formularz zwrotu, jeśli było to wymagane i wyślij ją na adres:

 • pl – Centrum Logistyczne
  Aleja Krakowska 140A
  05-552 Marysin

Jeśli nie masz oryginalnego opakowania polecamy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta pod adresem info@born2be.pl lub telefonicznie +48 22 113 70 70 w godzinach 8-16 od poniedziałku do piątku.

Jak zwrócić towar w Born2be?

Klienci sklepu Born2be mają możliwość skorzystania z dwóch metod zwrotu towaru:

 • Online,
 • Tradycyjnej,

Obie formy zwrotów koniec końców sprowadzają się do konieczności przygotowania i odesłania paczki.

Minusem zwrotów w Born2be jest to, że nie są darmowe dla wszystkich, a wyłącznie dla osób należących do programu Born2be Club na poziomie Gold.

Metoda zwrotu online sprowadza się do wypełnienia formularza zwrotów w systemie sklepu natomiast metoda tradycyjna wymaga uzupełnienia papierowego formularza i dołączenia go do paczki.

Zwroty online dokonywane są przez punkty UPS (lista punktów do zwrotu). Należy pamiętać, że etykieta zwrotu jest ważna 7 dni od momentu jej wygenerowania.

Możesz również skorzystać z ofert tradycyjnych przewoźników:

 • Kuriera DPD,
 • Paczkomatów InPost,
 • Poczty Polskiej,
 • Dowolnej innej firmy kurierskiej.

Należy pamiętać, że paczki wysyłane za pobraniem nie będą odbierane przez sklep Born2be.

Born2be zwrot towaru kurierem

Decydując się zwrot towaru kurierem DPD, InPost czy Pocztą Polską, będziesz postępować wedle nico innych zasad.

Po wypełnieniu formularza na stronie i wyborze odpowiedniej formy zwrotu:

 • Jeśli wybierzesz kuriera DPD poczekaj na niego, będzie miał etykietę ze sobą, naklei ją na paczkę,
 • Jeśli wybierzesz zwrot w paczkomacie, skorzystaj z kodu nadania (ważny 72h), który otrzymasz w osobnej wiadomości.
 • Jeśli wybierzesz zwrot Pocztą Polską pobierz etykietę (ważną 7 dni) z wiadomości E-Mail lub na stronie po rejestracji zgłoszenia. Wydrukuj ją i udaj się do placówki poczty, tam pracownik uzupełni etykietę za Ciebie.
Czytaj również  Co można kolekcjonować a Co warto?

Masz również możliwość nadania paczki pod adres wskazany we wstępie, korzystając z dowolnego kuriera.

Born2be zwrot towaru online

Born2be zwroty

Wiesz już jamie masz możliwości na dokonanie zwrotu towaru, wypada więc opisać jak dokładnie wyglądają te procesy. Zacznijmy od zwrotu dokonywanego na stronie internetowej sklepu Renee.

 1. Wejdź na stronę https://born2be.pl/order-returns/authorize,
 2. Podaj adres E-Mail i numer zamówienia a następnie przejdź do panelu,
 3. Wybierz produkt, który chcesz zwrócić,
 4. Wybierz typ zgłoszenia,
 5. Wybierz sposób w jaki będzie odsyłany towar,
 6. Podaj dane do realizacji zwrotu środków,
 7. Zatwierdź wykonanie zwrotu towaru.

Korzystając z tej opcji nie musisz korzystać z formularza zwrotu, jednak należy go wydrukować, gdy będziesz zwracać towar bez oryginalne opakowania. Formularz należy włożyć do paczki łącznie z towarem.

Zadbaj o to, aby towar był dobrze zabezpieczony, jeśli ulegnie uszkodzeniu w trakcie transportu, wartość zwrotu może być obniżona.

Born2be ile dni na zwrot?

Choć wiele sklepów wprowadza jako zachętę 30 czy nawet 100 dniowy czas zwrotu w Born2be jest to minimalny okres na jaki zezwala prawo.

 • W Born2be jest 14 dni kalendarzowych na zwrot od momentu otrzymania paczki.

Oznacza to, że święta i niedziele również wliczają się w ten dwutygodniowy okres.

Born2be ile czeka się na zwrot pieniędzy?

Czas w jaki sprzedający zobowiązany jest do dokonania zwrotu pieniędzy również ustalony jest odgórnie i wynosi maksymalnie 14 dni kalendarzowych (łącznie z niedzielami i świętami) od momentu przyjęcia zwrotu.

Oznacza to, że czas na zwrot pieniędzy będzie liczony dopiero w momencie, gdy paczka dotrze na magazyn. Czas jaki spędza w podróży nie jest w to wliczany.

Pieniądze zwracane są w taki sam sposób jak dokonano zapłaty za towar. Jeśli sklep Born2be odebrał płatność przelewem internetowym, to Twoje pieniądze wrócą na konto.

Czytaj również  Czy wampiry istnieją i jak wyglądają?

Wyjątkiem jest sytuacja, w której płaciliśmy za paczkę za pobraniem. W takim wypadku pieniądze zostaną zwrócone na konto wskazane w formularzu zwrotu.

Born2be formularz zwrotu

Formularz zwrotu jest wymagany, gdy dokonujesz tradycyjnego zwrotu lub gdy nie możesz dokonać zwrotu online.

Treść formularza nie jest skomplikowana należy podać w nim:

 • Imię i nazwisko,
 • Adres,
 • Email,
 • Numer telefonu,
 • Numer zamówienia,
 • Datę zakupu,
 • Numer konta.

Pamiętaj, że podawanie powodu zwrotu nie jest wymagane i leży włącznie w Twojej dobrej gestii.

Born2be darmowe zwroty

Jak już wspomnieliśmy zwroty towaru w Born2be za darmo są zarezerwowane dla osób należących do Born2be Club i mających status Gold.

Takie osoby mogą skorzystać z odesłania paczki w punktach stacjonarnych UPS Access Point na terenie całego kraju.

Etykieta, którą należy nakleić na paczkę wysyłana jest po zarejestrowaniu zwrotu w systemie. Następnie należy ją wydrukować i przykleić na packę.

Jak widzisz sklep Born2be pozwala swoim klientom na sprawną wymianę zakupionego towaru. Co prawda czas jaki masz na zwrot nie jest zbyt długi, ale łatwość i klaronwe zasady rekompensują to w pewnym stopniu. Mamy nadzieję, że wiesz już jak zwrócić towar w Born2be i bez problemu sobie z tym poradzisz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *