Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Bonprix zwroty towaru

Posted by

bonprix zwroty

Bonprix to jeden z popularnych sklepów wysyłkowych, który w swojej ofercie posiada ubrania i akcesoria dla kobiet, dzieci i mężczyzn. Pomimo dobrej jakości produktów, zdarzają się sytuacje, w których chcemy dokonać zwrotu towaru. Choć firma swoją siedzibę ma za naszą zachodnią granicą, zwrtoy dokonywane są do magazyny w Polsce. W tym celu należy wypełnić dokumenty zwrotu, które tak naprawdę są krótkim formularzem zwrotu towaru. Jak zwrócić towar w Bonprix, ile się ma na to czasu i kiedy odzyska się pieniądze? Omawiamy krok po kroku procedurę zwrotu w Bonprix.

Bonprix polityka zwrotów

Bonprix w chwili obecnej posiada sklepy stacjonarne wyłącznie w Niemczech, co za tym idzie dokonywanie zwrotów jest możliwe wyłącznie wysyłkowo.

Każdy sprzedawca działający na terenie naszego kraju ma obowiązek zaakceptować zwrot towaru a kupujący nie musi podawać jego powodu.

W przypadku sklepów odzieżowych, zwrotowi podlega większość rzeczy jak buty, bluzki czy spodnie, problematyczne są zwroty strojów kąpielowych i bielizny, które ze względów higienicznych nie zawsze są akceptowane. Dobra informacja jest taka, że Bonprix akceptuje zwroty bielizny i strojów kąpielowych.

Zwracany towar nie może:

 • Być uszkodzony, brudny lub prany;
 • Nosić śladów użytkowania z wyjątkiem śladów związanych z koniecznością przymierzenia towaru;
 • Mieć oderwanej metki,
 • Zawierać braków lub modyfikacji.

Pamiętaj, aby przed wysłaniem przesyłki dobrze ją zapakować. Ewentualne uszkodzenia w podróży mogą doprowadzić do obniżenia wartości zwrotu lub jego anulowania.

Bonprix adres zwrotu

Towary zakupione w Bonprix zwracane są do magazynu w Polsce. Dobrze przygotowaną paczkę wraz z formularzem zwrotu należy przesłać na adres:

 • bonprix Sp. z o.o. Magazyn A, ul. Lodowa 101, 93-232 Łódź
Czytaj również  Pszczoła a osa – czym się różnią?

Jeśli zapomnisz włożyć dokumenty zwrotu do paczki możesz przesłać je drogą mailową. W razie jakichkolwiek problemów możesz skontaktować się również z Biurem Obsługi Klienta:

 • Pod numerem 42 649 49 49 od 7:00 do 19:00 (pon-pia) i 8:00 do 19:00 w soboty,
 • E-mail poczta@bonprix.pl.

Pamiętaj, że koszt przesyłki ponoszony jest przez kupującego.

Bonprix ile czasu na zwrot towaru?

Standardowy czas jaki mamy na zwrot towaru wynosi 14 dni kalendarzowych. Bonprix podchodzi do sprawy bardzo prokonsumencko oferując zwroty nawet do 100 dni od momentu otrzymania paczki.

Jeśli Twoja przesyłka była podzielona na kilka paczek to czas na zwrot liczony jest od momentu otrzymania ostatniej paczki.

Bonprix ile czasu na zwrot pieniędzy?

Zgodnie z polskim prawem, sprzedający zobowiązany jest do dokonania zwrotu pieniędzy do 14 dni kalendarzowych (łącznie z niedzielami i świętami) od momentu zaakceptowania zwrotu.

Zwrot musi zostać na magazyn, tam zeskanowany i zaakceptowany, dopiero gdy to się wydarzy, liczony jest 14 dniowy okres zwrotu pieniędzy.

Pieniądze zwracane są w taki sam sposób jak dokonano zapłaty za towar. W przypadku opłaty paczki za pobraniem masz możliwość wyboru, czy pieniądze mają zostać zwrócone na konto czy trafią do Ciebie pod postacią bonu. Taki bon wysyłany jest na Twoje konto w sklepie i jest bezterminowy.

Jak zwrócić towar w Bonprix?

Zwrot towaru w Bonprix jest bardzo prosty głównie za sprawą tego, że istnieje wyłączenie możliwość przesłania go na adres magazynu.

Sklep Bonprix pozwala na zwrócenie w jednej paczce kilku zamówień. Warto w takim wypadku dołączyć do paczki informację jakie produkty z jakich zamówień zostały wysłane do zwrotu.

 1. Wydrukuj dokument zwrotu,
 2. Wpisz swoje dane do tabeli,
 3. Wybierz sposób zwrotu środków,
 4. Wpisz produkty, które podlegają zwrotowi,
 5. Włóż dokument do paczki zwrotnej.
Czytaj również  Hip-Hop a Rap – czym się różnią?

Choć nigdzie nie ma zawartej informacji o oryginalnym pudełku, to dobrze jest, aby to było dołączone do paczki. Zmniejszymy w taki sposób szansę na odrzucenie zwrotu.

W przypadku ubrań nie ma z tym większego problemu, zadbaj jednak o to, aby były dobrze zabezpieczone. Materiał łatwo może ulec uszkodzeniu w transporcie w Twoim interesie jest to, aby został odpowiednio zabezpieczony.

Kuriera zamawiasz na własną rękę może to być:

 • DHL,
 • Poczta Polska,
 • InPost – paczkomat,
 • Dowolna inna firma kurierska.

Zamówienie kuriera jest bardzo proste, wystarczy wejść na jego stronę, podać adres odbioru przesyłki oraz wymiary i wagę paczki. Następnie czekamy na przyjazd kuriera, przekazujemy mu paczkę i czekamy na to aż dotrze do magazyny Bonprix.

Zwracany towar nie może zostać wymieniony na inny.

Bonprix formularz zwrotu towaru

Formularz zwrotu nazywany również dokumentami zwrotu to jedna kartka, która powinna być dołączona do Twojej paczki. Jeśli jednak go nie masz lub został wyrzucony należy go wydrukować, wypełnić i włożyć do paczki. Dołączenie dokumentu do paczki, przyśpiesza czas realizacji zwrotu.

Gdy zapomnisz o dołączeniu formularza do swojej paczki możesz przesłać go na adres mailowy podany na wstępie artykułu.

Wypełnienie formularza nie powinno sprawić Ci większych problemów. Wiele pól jest nieobowiązkowych jak numer klienta, powód zwrotu czy numer rachunku.

W polityce zwrotów czytamy, że nie musisz korzystać z formularza zwrotów a możesz napisać na kartce produkty i numer zamówienia jakie są zwracane.

Bonprix zwroty po terminie

Zwrot po terminie nie są rozpatrywane przez Bonprix, taka sama praktyka tyczy się również innych sklepów. Biorąc pod uwagę fakt, że na zwrot masz aż 100 dni nie można dziwić się takiemu podejściu.

Czytaj również  Gdzie kupić naturalne włosy Clip In

Bonprix zwrot za darmo

W Bonprix nie występuje coś takiego jak zwrot za damo. Większość firm wymaga od swoich klientów opłacenia kosztów przesyłki i tu jest tak samo.

Zwroty za darmo w Bonprix realizowane są wyłącznie, gdy dotyczą one zaakceptowanych reklamacji. Jest to zwrot dokonywany ze względu na wadliwość lub niską jakość towaru. Gdy reklamacja zostanie zaakceptowane pieniądze wraz z kosztem przesyłki przesyłane są na konto klienta.

Bonprix zwrot paczkomat

Zwrot towaru przez paczkomat jest możliwy w Bonprix, ale nie przez wykorzystanie usługi Szybkie Zwroty. Żeby dokonać zwrotu przez paczkomat:

 1. Wejdź na stronę https://inpost.pl/SzybkieNadania/,
 2. Wybierz opcję Paczkomat do Dom lub firma,
 3. Wybierz rozmiar paczki,
 4. Uzupełnij dane odbiorcy i nadawcy,
 5. Kliknij Wysyłam,
 6. Wydrukuj a następnie naklej etykietę na paczkę,
 7. Udaj się do paczkomatu i dokonaj nadania.

Paczka zostanie odebrana przez kuriera i zazwyczaj w ciągu 48h dostarczona do magazynu zwrotów.

Mamy nadzieję, że wiesz już jak dokonać zwrotu w Bonprix i z czym się to wiąże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *