Rozrywka

Blue Curacao gdzie kupić

Ostatnia aktualizacja 4 maja 2022 przez Redakcja

Blue Curacao to odmiana słodkiego pomarańczowego likieru Curacao, charakteryzująca się barwą niebieską. W zależności od producenta likier curacao może zawierać różne ilości alkoholu, zazwyczaj waha się jednak od 20 do ok. 38%. Gdzie można kupić likier blue curacao?

Blue Curacao – dlaczego warto kupić?

Blue Curacao to jeden z najpopularniejszych likierów na świecie, który często stosowany jest jako dodatek do drinków, także w celu ich zabarwienia. Historia powstania tego alkoholu nie jest zbyt jasna, niektóre źródła podają, że pierwszym producentem likieru była holenderska marka Bols, inne podają destylarnię likierów z wyspy Curacao – Senior.

Curacao to likier pomarańczowy, który naturalnie jest bezbarwny. Niebieski kolor uzyskiwany jest przy pomocy barwników spożywczych. Dlaczego właśnie taki?

Niebieski uważany jest za barwę uspokajającą, a poza tym kojarzy się z tropikalnymi wakacjami i egzotyką.

Niebieskie drinki wyglądają więc po prostu zachęcająco i cieszą się dużą popularnością. Likier Curacao stanowi inspirację do tworzenia wielu ciekawych miksów alkoholowych. Charakteryzuje się smakiem pomarańczy, który dodaje napojom atrakcyjności i słodkości.

Świetnie komponuje się więc z sokami, zarówno tymi słodkimi, jak i gorzkimi. Curacao pozwala na stworzenie ciekawych alkoholowych inspiracji i bardzo często wykorzystywany jest w klubach oraz barach.

Blue Curacao – gdzie kupić stacjonarnie?

Likier Blue Curacao to jeden z najpopularniejszych alkoholi, wykorzystywanych do tworzenia drinków. Z tego też względu jest on dostępny właściwie w każdym sklepie spożywczym, sprzedającym alkohole.

Z pewnością znajdziemy go w większych marketach sieciowych, gdzie ustawiany jest na półkach wśród innych likierów. Lista sklepów, w których kupisz Blue Curacao :

  • Sklepy monopolowe,
  • Carrefour,
  • Leclerc,
  • Auchan,
  • Makro.

Curacao można kupić też w mniejszych sklepach spożywczych. Cena jednej butelki 0,5 litra w zależności od producenta waha się mniej więcej od 30 złotych do 50 złotych.

Czytaj również  Przerost formy nad treścią - Przykłady i znaczenie

Blue Curacao – gdzie kupić przez internet?

Likier Blue Curacao bez problemu znajdziemy także w internetowych sklepach online, zajmujących się sprzedażą alkoholi, takich jak Alkohole Świata. Trunek ten dostępny jest także na witrynach sieciowych marketów oraz sklepów spożywczych, prowadzących sprzedaż internetową.

Ze względu na dużą popularność produktu, oferty Blue Curacao znajdziemy również na popularnych portalach aukcyjnych, takich jak Allegro oraz na wyszukiwarce ofert Ceneo.

  • Ceneo
  • Allegro
  • Whiskey Rocks
  • Hurtownia-spozywcza.pl
  • ERLI.pl

Likier Curacao to alkohol o smaku pomarańczowym, który zabarwiony jest barwnikami spożywczymi. Niebieski kolor sprawia, że produkt kojarzy nam się z tropikalnym odpoczynkiem i może wprowadzać w dobry nastrój.

Gdzie kupić syrop Blue Curacao? Jest on dostępny właściwie w każdym sklepie spożywczym, sprzedającym alkohole. Trudniej odpowiedzieć na pytanie, gdzie kupić bezalkoholowe Blue Curacao?

Takie produkty też są dostępne, jednak rzadko spotkamy je w sprzedaży stacjonarnej. Jeśli jesteśmy zainteresowani zakupem syropu blue curacao bez zawartości alkoholu, najlepiej poszukać ofert w sieci. Taki produkt posłużyć może do stworzenia ciekawych drinków bezalkoholowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *