Błąd danych crc

Estimated read time 3 min czytania

Czym jest błąd danych CRC? Co robić w takiej sytuacji?

Okazuje się, że błąd danych CRC występuje nie tylko z dyskiem twardym wbudowanym, ale także z innego rodzaju pamięciami, mowa tutaj o zewnętrznym dysku twardym. Zwykle się to dzieje w przypadkach następujących: instalowania gier, podczas pobierania plików przez torrent, instalowania programów, zapisywania plików czy też kopiowania plików.

W jaki sposób naprawić błąd CRC?

Błąd danych CRC dysk jak naprawić to pytanie, które jest bardzo często wpisywane w wyszukiwarce internetowej. Widać, że wiele osób ma z tym pewien problem. Błąd CRC oznacza nic innego jak to, że suma kontrolna pliku na pewno nie odpowiada tej, która tak naprawdę powinna być. Innymi słowy, plik ten uszkodzony dostał czy też zmodyfikowany, a więc program nie może go w żadnym wypadku przetworzyć.

Zależnie od warunków, w których wystąpił tenże błąd, powstaje samo rozwiązane problemu. Poznajmy kilka metod na to, aby się dowiedzieć nieco na temat – błąd CRC dysku jak naprawić.

Pierwsza metoda to używanie uruchomionego instalacyjnego pliku czy też obrazu. Problem występuje podczas instalowania gry czy też programu na komputerze lub też podczas próby przechwycenia – właśnie wtedy pojawia się błąd danych CRC. Jakie jest rozwiązanie? Tak się dzieje dlatego, że plik został pobrany już uszkodzony. Z takim przypadkiem możemy spotkać się np. wtedy, gdy nasz Internet jest niestabilny.

W takim właśnie przypadku musimy pobrać ponownie sam instalator. W razie potrzeby użyć można samego menedżera pobierania lub też programy torrent, aby podczas samego pobierania nie wystąpiły kompletnie żadne przerwy w samym połączeniu. Poza tym sam plik pobrany uszkodzony może być, więc gdy mamy problem po pobraniu ponownym, to musimy znaleźć po prostu źródło alternatywne pobierania.

Czytaj również  Pakiet bezpieczeństwa UPC – opinie – jak zrezygnować?

Kolejne metody naprawy błędy CRC

Kolejna metoda polega na sprawdzeniu dysku pod kątem błędów. Problem ten wystąpić może, jeśli sam system plików na twardym dysku jest po prostu uszkodzony lub też ma sektory uszkodzone. Jeśli złe fizyczne sektory nie mogą zostać w żadnym wypadku naprawione, wówczas problem ten rozwiązać można przy pomocy programów do korygowania błędów na twardym dysku.

Następna metoda opiera się na znalezieniu dystrybucji prawidłowej na torrent. Problem polega na tym, że po prostu plik instalacyjny, który został pobrany przez torrent nie działa. W takim wypadku najprawdopodobniej pobraliśmy tak zwaną „rękę złamaną”. W takim przypadku znaleźć musimy taki sam plik na jednej z torrentowych witryn oraz pobrać go ponownie. Plik uszkodzony usunąć można z twardego dysku.

Ostatnia metoda polega na sprawdzeniu CD/DVD. Najczęściej problem polega na tym, że podczas próby skopiowania plików z napędu CD/DVD pojawia się błąd CRC.

Jakie tutaj można zaproponować rozwiązanie? Najprawdopodobniej powierzchnia dysku została uszkodzona. Warto sprawdzić, czy nie ma brudu, kurzu oraz zadrapań. Z wyraźną fizyczną wadą, nic najprawdopodobniej nie będziemy już w stanie zrobić.

 

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój