Biznes

Biuro w stylu skandynawskim: Minimalizm i funkcjonalność

Ostatnia aktualizacja 29 maja 2024 przez Redakcja

Aranżacja biura to ogromne wyzwanie dla właścicieli firm. Mnogość stylów i rozwiązań architektonicznych jest wręcz imponująca, dlatego niekiedy podjęcie decyzji jest bardzo trudne. Jednym ze stylów, który mocno zyskuje na popularności, jest styl skandynawski. Dlaczego powiew Skandynawii w firmowych wnętrzach to rewelacyjne rozwiązanie? Zdradzamy to w poniższym artykule. Zapraszamy do wnikliwej lektury.

Czym wyróżnia się styl skandynawski?

Jakie są najważniejsze cechy charakterystyczne wyróżniające styl skandynawski? Słowo-klucz to prostota. Niezwykle ważne jest też wykorzystywanie różnego rodzaju naturalnych materiałów a także stawianie na jasne kolory. Z racji tego, iż w stylu skandynawskim stawia się na naturalne materiały, bardzo często wybierane jest drewno i odcienie bieli.

Wnętrza tworzone w stylu skandynawskim cechuje też minimalizm. Nie ma tutaj przepychu czy stawiania na przedmioty, które są absolutnie niepotrzebne. Każda ze znajdujących się rzeczy w ramach pomieszczenia zagospodarowanego w stylu skandynawskim pełni określoną funkcję. 

Styl skandynawski ogromny nacisk kładzie także na odpowiednie, profesjonalne oświetlenie. Oprócz sztucznych źródeł światła w postaci dużych lamp czy mniejszych lampek stawia się również na to, by był jak największy dostęp do naturalnego światła. Dobrze, gdy w biurze aranżowanym na styl skandynawski znajduje się choć jedno duże okno. 

Przedsiębiorcy, którzy poszukują wysokiej jakości mebli, powinni zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat propozycji renomowanego Studia Mebli Biurowych Contino na Contino.pl.

balwoo-2

Meble do biura w stylu skandynawskim – wartościowe porady i wskazówki

Jakiego typu meble powinny koniecznie znaleźć się w biurze aranżowanym na styl skandynawski? Zgodnie z tym, co wspomnieliśmy wcześniej, najważniejsze jest tutaj stawianie na naturalne materiały. Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszy się drewno. W wielu przypadkach drewno malowane jest na biało, ponieważ jasne barwy to jeden z najważniejszych czynników wyróżniających wnętrza aranżowane na styl skandynawski. Obie kwestie – drewno oraz biel – to elementy, które doskonale opisują najważniejsze założenia stylu skandynawskiego. Można powiedzieć, że to jego wyjątkowe wizytówki.

Czytaj również  Willow BOX, czyli przydatne kosze wiklinowe
BALWOO
BALWOO

Jeśli chodzi o wyposażenie biura w stylu skandynawskim, rzecz najważniejsza to oczywiście ergonomia. Meble muszą być wygodne i bezpieczne, ponieważ tylko wtedy użytkownicy będą mogli korzystać z nich bez obaw, iż będą zmagać się z dolegliwościami ze strony kręgosłupa. Jeśli fotel biurowy dostosowuje się do kształtu kręgosłupa oraz ma szerokie możliwości w zakresie regulacji, a dodatkowo prezentuje się efektownie, to wówczas pracownik przebywający w takiej przestrzeni biurowej z całą pewnością będzie usatysfakcjonowany i dobrze zmotywowany do sumiennego wykonywania swoich codziennych obowiązków. 

Oprócz fotela liczy się też ergonomiczne biurko – blat powinien być jak najszerszy, aby można było na nim pomieścić wszystkie potrzebne urządzenia i dokumenty. Ważne, by biurko, fotel i pozostałe meble tworzyły spójną, harmonijną i estetyczną kompozycję.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *