Biała Nutella gdzie kupić

Estimated read time 3 min czytania

Jakiś czas temu Internet obiegło zdjęcie białej Nutelli, miłośnicy dobrze znanego smakołyku bardzo się ucieszyli. Rozpoczęto poszukiwania nowego smaku w sklepach stacjonarnych i internetowych. Niestety, okazało się, że nie jest to zdjęcie oryginalnego produktu, lecz własnoręcznie zrobionego kremu i przełożonego do słoiczka po Nutelli. W związku z tym białej Nutelli nie można nigdzie kupić, produkt od Ferrero występuje jedynie w formie kremu czekoladowego. Chyba każdemu Nutella kojarzy się z beztroskim i pełnym radości dzieciństwem. Czekoladowo-orzechowy krem robił furorę w każdym domu, do dzisiaj idealnie pasuje do chleba, ciasteczek, wyjada się ją nawet łyżeczkami, prosto ze słoiczka. Nie zwracało się uwagi na kalorie, których przysmak miał dość dużo.

Biała Nutella co to?

Jak się okazuje istnieje inna, być może jeszcze smaczniejsza wersja klasycznego i doskonale znanego kremu. Biała Nutella brzmi pysznie, trudno zaprzeczyć, a w Internecie pojawiło się mnóstwo przepisów na uzyskanie kremu o idealnej konsystencji.

Biała nutella zapachem przypomina Kinder Bueno – pyszne batoniki z aksamitnym kremem w środku, podobnie również smakuje.

Można wyczuć również orzechowy smak, a całość podkreśla kremowa, biała czekolada. Widok białej nutelli wzbudził ogromne zainteresowanie na całym świecie, na chwilę obecną jednak nie można tego produktu kupić w sklepach.

Pozostaje mieć nadzieję, że producent postanowi wypuścić na rynek, choćby w ilościach limitowanych, nową odsłonę klasycznego kremu Nutella.

Biała Nutella gdzie kupić stacjonarnie lub przez Internet?

Białej nutelli nie znajdzie się na półkach w stacjonarnych sklepach, co spotkało się z zawodem wielu osób. Podobnie jest w sklepach internetowych, dostępny jest wyłącznie krem czekoladowo-orzechowy.

Biała Nutella nie jest produkowana.

Wiele osób musiało obejść się smakiem, ale nic straconego – taki smakołyk można zrobić we własnej kuchni. Zgodnie z publikowanymi przepisami nie jest to nic skomplikowanego, nie są potrzebne również szczególnie zaawansowane umiejętności kulinarne.

Czytaj również  Fajne znaczki do nicku - znaki specjalne emotki i minki - do skopiowania

Biała Nutella jak zrobić samemu?

W Internecie można znaleźć wiele metod na zrobienie białej nutelli. Białą czekoladę trzeba roztopić w kąpieli wodnej i dodać do niej syrop orzechowy oraz serek mascarpone. Wszystkie te składniki należy dokładnie zmiksować, aby powstał krem o jednolitej konsystencji.

Wykonany smakołyk należy przechowywać w szczelnie zamkniętych pojemniku, najlepiej szklanym. Można ją podawać podobnie jak tradycyjną Nutellę, na przykład posmarować chleb, czy ciasteczka. Wyjadanie łyżeczką nie jest do końca dobrym pomysłem, ponieważ jest to o wiele słodszy krem, niż oryginalny, czekoladowy.

Głównym składnikiem jest biała czekolada, która co do zasady ma w sobie większą zawartość cukru. Jak widać do przygotowania białej nutelli potrzebne jest zaledwie kilka składników, które są powszechnie dostępne w każdym sklepie spożywczym. Taki smakołyk w domu z pewnością docenią dzieci i dorośli, każdy zapewne skusi się na wykonany własnoręcznie krem.

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój