Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Baranina gdzie kupić

Posted by

baranina gdzie kupic

Baranina jest rodzajem mięsa, które niestety nie jest doceniane w Polsce. Warto jednak podkreślić, że odpowiednio doprawione mięso ma nie tylko ciekawy smak, ale przede wszystkim wiele wartości zdrowotnych. Baraninę można kupić w sklepach mięsnych, masarniach – od razu trzeba podkreślić, że mięso jest dość drogie. Baranina pozyskiwana jest z samic w wieku od 1 roku do 2 lat maksymalnie, ewentualnie od kastrowanych samców w zbliżonym wieku. Mięso to wyróżnia krwistoczerwona barwa, z licznymi i grubymi nitkami tłuszczu, na uwagę zasługuje również intensywny, wyrazisty smak baraniny. Stopień intensywności zależy w dużej mierze od tego, czym żywią się owce, jagnięta i barany, ma to znaczący wpływ na ten parametr.

Baranina dlaczego warto kupić?

Nieprawdą jest, że baranina musi być twarda, przy odpowiedniej obróbce termicznej jej konsystencja się zmienia. Ze względu na wysoką cenę zapewne nie można sobie pozwolić na codzienne spożywanie baraniny, ale przyrządzanie jej raz na jakiś czas skutecznie urozmaica jadłospis.

Przy okazji dostarcza się organizmowi mnóstwa witamin i składników odżywczych.

Dojrzałość baraniny mierzona jest poprzez jej kruchość, co ma szczególne znaczenie w przygotowywaniu potraw pieczonych i duszonych.

Aby mięso nie było twarde, trzeba je odpowiednio zamarynować – na sucho oraz płynnie. Pierwsza opcja wymaga posmarowania baraniny oliwą i wtarciu w nią tymianku, oregano, cząbru, majeranku i przypraw korzennych.

Marynata w płynie natomiast składa się z octu, wody, ziół i warzyw. Po zalaniu mięsa marynatą, musi przebywać w niej od 2 do 3 dni, koniecznie w chłodnym miejscu.

Baranina gdzie kupić stacjonarnie?

Baraninę można kupić stacjonarnie w niektórych sklepach, na przykład Carrefourze, czy Kauflandzie. Ponadto oferują ją sklepy mięsne, ewentualnie punkty z żywnością ekologiczną. Planując zakup baraniny trzeba przygotować się na dość duży koszt, co najmniej 30-40 złotych za 1 kilogram.

  • Makro
  • Carrefour
  • Kaufland
  • Niektóre sklepy mięsne
Czytaj również  Co jest większe Polska czy Niemcy?

Jest to dowód na to, że mięso jest wysokiej jakości, przede wszystkim ma właściwości prozdrowotne. Baranina jest również dostępna w sieci sklepów Makro. W Warszawie na przykład można ją kupić w Sklepie Befsztyk, w Łodzi natomiast w sklepie Kawiks.

Baranina gdzie kupić przez Internet?

Mięso w postaci baraniny można zamówić przez Internet, między innymi na platformie Allegro bądź Olx. Jednak zanim się to zrobi, trzeba przeczytać opinie o sprzedawcy, najważniejsze, aby mięso było pozyskiwane w legalny i sprawdzony sposób. Warto odwiedzić również strony:

  1. Ekologicznemieso.com.pl,
  2. Sprzedajemy.pl,
  3. Seroscypek.pl,
  4. Agrobiznes.money.pl

Są to wyniki wyszukiwania umieszczone dość wysoko, dlatego nie powinno być problemów z jakością i smakiem baraniny. Z pewnością jest to o wiele wygodniejsze rozwiązanie, niż w punktach stacjonarnych. Można bowiem liczyć na dostawę mięsa. Baranina, pomimo dość wysokiej ceny cały czas jest oferowana do sprzedaży, zarówno stacjonarnej, jak i przez Internet. Każdy powinien raz na jakiś czas przyrządzić ten rodzaj mięsa. Sprawdź również gdzie kupić bekon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *