Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Godziny księgowania Bank Pocztowy – sesje przychodzące i wychodzące

Posted by

bank pocztowy godziny ksiegowania sesji przyczodzace wychodzace

Przelewy online stały się codziennością i trudno jest sobie wyobrazić bez nich dzisiejszy świat. Ilość przelewów, jakie są wykonywane w każdej sekundzie jest na tyle duża, że trudno jest sobie wyobrazić, jak skomplikowane jest to wszystko, by mogło działać. Bank Pocztowy godziny przelewów ma zrównoważone w taki sposób, by pokrywały się z godzinami powszechnie przyjętymi za godziny pracy. Dzięki temu sesje ELIXIR Bank Pocztowy ma bardzo dobrze działające i są realizowane zgodnie z założeniami. Bardzo ważne jest, by wiedzieć kiedy odbywają się sesje wychodzące Bank Pocztowy oraz sesje przychodzące Bank Pocztowy. Dzięki temu można będzie zaplanować przelewy tak, by pokrywały się z tym, o jakich godzinach są sesje przychodzące w innych bankach.

Bank Pocztowy godziny przelewów

System ELIXIR pozwolił na to, by godziny przelewów oraz sesji były mniej więcej w tym samym czasie. Jest to duże ułatwienie, gdyż nie musimy wyczekiwać cały dzień, patrząc na powiadomienie w aplikacji, czy przelew już dotarł. Jeśli będziemy znać godziny sesji, będzie bardzo łatwo można zorientować się, o której godzinie powinniśmy dostać przelew.

Zarówno przelewy przychodzące, jak i przelewy wychodzące posiadają trzy sesje, w których zostają kolejno zaksięgowane lub wysyłane. Dlatego też Bank Pocztowy godziny przelewów ma zaplanowane na konkretne ramy, by móc dostosować się do ogólnych wytycznych systemu ELIXIR.

Bank Pocztowy sesje przychodzące

Sesje przychodzące Bank Pocztowy są zaplanowane na okres kilku godzin, w trzech blokach – inaczej sesjach – by zminimalizować czas, jaki przyjdzie czekać na przelew. W Banku Pocztowym sesje przychodzące prezentują się następująco:

 • I sesja – po godzinie 11:00
 • II sesja – po godzinie 15:00
 • III sesja – po godzinie 17:30
Czytaj również  Godziny księgowania Bank Millennium– sesje przychodzące i wychodzące

Właśnie w tych godzinach możemy spodziewać się przelewu, który został do nas wysłany, a dobrze wiadomo, że jest to element, na który czeka każdy posiadacz konta.

Bank Pocztowy sesje wychodzące

Kolejną ważną kwestią w bankowości internetowej jest oczywiście moment, w którym wysyłamy przelew do odbiorcy. W firmach wszelkiego rodzaju trzymanie się terminów jest niezbędne, dlatego najlepiej będzie wiedzieć, o której są sesje wychodzące, by móc rozplanować sobie przelewy.

 • I sesja – do godziny 9:00
 • II sesja – do godziny 13:00
 • III sesja – do godziny 15:00

Znając już godziny sesji wychodzących można być już spokojnym o to, czy przelew z podatkami przyjdzie na czas. Jeśli wyślemy przelew do godziny I sesji, możliwe, że pieniądze zostaną zaksięgowane tego samego dnia w innej sesji przychodzącej w banku odbiorcy.

Sesje ELIXIR Bank Pocztowy

ELIXIR nie jest tym, co mogłoby się wydawać po nazwie, czyli mitycznym płynem, który może działać cuda. Jest to zwyczajnie system rozliczeniowy, dzięki któremu można wykonywać przelewy wewnątrzkrajowe. Każdy jeden przelew międzyoddziałowy musi przejść dwa razy przez system ELIXIR.

SESJE ELIXIR PRZYCHODZĄCE W BANKU POCZTOWYM S.A.

 • I sesja po godzinie 11.00
 • II sesja po godzinie 15.00
 • III sesja po godzinie 17.30

Przyjmowanie zleceń na sesje wychodzące:

 • I sesja do godziny 9.00
 • II sesja do godziny 13.00
 • III sesja do godziny 15:00

Pierwszy raz jest wtedy, gdy wysyłamy pieniądze, wówczas przechodzi on przez tzw. sesje wychodzącą, o której mowa była powyżej. Drugi raz przechodzi przez sesje przychodzącą banku odbiorcy. Dlatego też sesje ELIXIR bank Pocztowy wykonuje w bardzo sprawny sposób.

Bank Pocztowy przelewy zagraniczne

Nie jest to wcale tak trudne jak mogłoby się wydawać, gdyż potrzebujemy do tego w sumie tych samych informacji, co do przelewów krajowych, plus kilka dodatkowych informacji. Są nimi:

 • Kod SWFT, IBAN lub BIC
 • Należy wybrać walutę, w jakiej chcemy wysłać przelew
Czytaj również  Upadłość konsumencka – jak ogłosić upadłość?

Resztę informacji, razem z kodami SWIFT, IBAN oraz BIC można znaleźć na stronie internetowej Banku Pocztowego, a wykonanie samego przelewu można zrobić na kilka sposobów: Internetowo, telefonicznie lub osobiście w banku, co zajmuje oczywiście nieco więcej czasu. Niemniej jednak ta opcja najlepiej będzie nadawała się dla tych osób, które nie do końca wiedzą, jak wyglądają przelewy zagraniczne i robią to pierwszy raz. Wówczas można będzie dowiedzieć się wszystkich niezbędnych informacji.

Bank Pocztowy przelewy w weekend

Z pewnością każdy spotkał się z tym, że czasami przelew przychodzi niemalże natychmiast. Nie jest to błąd lub szczęście, a coś co nazywamy przelewem wewnątrz oddziału. Wówczas przelew nie musi przechodzić przez system ELIXIR, gdyż pieniądze są przelewane z jednego na drugie konto w tym samym banku. Jest to bardzo szybkie i sprawne przesyłanie pieniędzy, niezależnie od tego czy to mbank, getin bank czy bank Pocztowy. Jeśli jest to wewnątrz tego samego oddziału – pieniądze przesyłane są natychmiastowo.

 • W weekendy obsługiwane są wyłącznie przelewy wysłane między rachunkami w tym samym banku oraz przelewy natychmiastowe.

Sesje Bank Pocztowy ma w przystępnych godzinach, które można spokojnie uznać za najpowszechniejsze to wysyłania przelewów. Zarówno sesje wychodzące B ank Pocztowy zaplanował tak, by pokrywały się z godzinami szczytu i były najkorzystniejsze. Sesje przychodzące Bank Pocztowy ma natomiast zorganizowane w taki sposób, by każdy mógł dostać pieniądze o porze, kiedy może je jeszcze wykorzystać. Dlatego po przeczytaniu tego artykułu każdy powinien już znać odpowiedź na pytanie „o której są przelewy w Banku Pocztowym”.

Czytaj również  Plus Bank godziny i sesje przelewów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *