Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Babka jajowata gdzie kupić

Posted by

babka jajowata gdzie kupic

Babka jajowata (plantago ovata) to roślina, która naturalnie występuje na terenach śródziemnomorskich. Roślina ta od wieków stosowana jest w ziołolecznictwie, a jej popularność wzięła się przede wszystkim z tego, że zawiera spore ilości błonnika. Gdzie kupić łuski babki jajowatej?

Babka jajowata – dlaczego warto kupić?

Lecznicze właściwości babki jajowatej znane i wykorzystywane są od dawna. Pierwsze wzmianki o zdrowotnym zastosowaniu tej rośliny pojawiły się w arabskich i perskich księgach ziołoleczniczych z X wieku. Miłośnicy medycyny naturalnej z pewnością słyszeli o babce jajowatej, która w dzisiejszych czasach stała się popularna także wśród specjalistów z zakresu zdrowego żywienia.

W celach leczniczych i dietetycznych wykorzystywane są głównie nasiona i łupiny babki jajowatej. Jej głównym zadaniem jest poprawa pracy jelit i regulacja wypróżnień.

Nasiona rośliny bogate są w błonnik i związki śluzowe, które wymieszane z wodą tworzą kleistą zawiesinę, działającą wspomagająco na dolegliwości trawienne.

Babkę jajowatą można więc wykorzystać zarówno w przypadku zaparć, jak i biegunek. Inne jej właściwości zdrowotne to:

  • regulacja poziomu cholesterolu oraz glukozy we krwi;
  • wykazuje działanie osłonowe na błony śluzowe przewodu pokarmowego;
  • jest pomocna w leczeniu żylaków.

babka jajowata gdzie kupic

Babka jajowata – gdzie kupić stacjonarnie?

Zakup babki jajowatej w punktach stacjonarnych nie powinien być dla nikogo problemem. Łuski i nasiona tej rośliny dostępne są powszechnie w aptekach, sklepach zielarskich i z ekologiczną żywnością, a często także na „zdrowych półkach” w marketach.

  • Sklepy zielarskie
  • Sklepy ze zdrową żywnością
  • Apteki

Najczęstsze postaci babki jajowatej, jakie możemy znaleźć w sprzedaży to całe łuski lub zmielone nasiona. Opakowanie 200 g babki jajowatej to koszt ok. 15-25 złotych w zależności od producenta.

Decydując się na wdrożenie do diety babki jajowatej, zaleca się spożywanie jej w porcjach 5-10 łyżeczek do 3 razy dziennie. Najlepiej nasiona mieszać z wodą, sokiem lub jogurtem, aby nie podrażnić i nie zablokować jelit.

Czytaj również  Od jakiej średniej jest 3

Babka jajowata – gdzie kupić przez internet?

Podobnie jak w sprzedaży stacjonarnej, także w internecie znajdziemy mnóstwo ofert babki jajowatej. Wystarczy odwiedzić pierwszy portal, oferujący zioła lub żywność ekologiczną, a z pewnością uda nam się znaleźć opakowanie łusek babki.

Ułatwiając sobie sprawę, propozycji zakupu poszukać można też na porównywarce Ceneo czy portalu Allegro. W sieci znajdziemy zarówno mielone ziarna i łuski babki, jak i ich stałą postać. Najlepiej wybierać sprawdzone sklepy, a przed zakupem zapoznać się dokładnie z kosztami dostawy.

  • Ceneo
  • Allegro
  • Lewiatan/Carrefour/Auchan – połączenie babki płesznik i jajowatej

Babka jajowata to produkt, który w medycynie naturalnej stosowany jest od wieków. Jej właściwości wykorzystywane są szczególnie przy leczeniu dolegliwości, związanych z układem pokarmowym i trawiennym, choć ma ona szersze zastosowanie.

Gdzie kupić babkę jajowatą? Jest ona powszechnie dostępna w sklepach zielarskich, ze zdrową żywnością, jak również w aptekach. Ofert produktu jest na tyle dużo, że nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem tego, czego szuka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *