Babka jajowata gdzie kupić

Babka jajowata (plantago ovata) to roślina, która naturalnie występuje na terenach śródziemnomorskich. Roślina ta od wieków stosowana jest w ziołolecznictwie, a jej popularność wzięła się przede wszystkim z tego, że zawiera spore ilości błonnika. Gdzie kupić łuski babki jajowatej?

Babka jajowata – dlaczego warto kupić?

Lecznicze właściwości babki jajowatej znane i wykorzystywane są od dawna. Pierwsze wzmianki o zdrowotnym zastosowaniu tej rośliny pojawiły się w arabskich i perskich księgach ziołoleczniczych z X wieku. Miłośnicy medycyny naturalnej z pewnością słyszeli o babce jajowatej, która w dzisiejszych czasach stała się popularna także wśród specjalistów z zakresu zdrowego żywienia.

W celach leczniczych i dietetycznych wykorzystywane są głównie nasiona i łupiny babki jajowatej. Jej głównym zadaniem jest poprawa pracy jelit i regulacja wypróżnień.

Nasiona rośliny bogate są w błonnik i związki śluzowe, które wymieszane z wodą tworzą kleistą zawiesinę, działającą wspomagająco na dolegliwości trawienne.

Babkę jajowatą można więc wykorzystać zarówno w przypadku zaparć, jak i biegunek. Inne jej właściwości zdrowotne to:

  • regulacja poziomu cholesterolu oraz glukozy we krwi;
  • wykazuje działanie osłonowe na błony śluzowe przewodu pokarmowego;
  • jest pomocna w leczeniu żylaków.

babka jajowata gdzie kupic

Babka jajowata – gdzie kupić stacjonarnie?

Zakup babki jajowatej w punktach stacjonarnych nie powinien być dla nikogo problemem. Łuski i nasiona tej rośliny dostępne są powszechnie w aptekach, sklepach zielarskich i z ekologiczną żywnością, a często także na „zdrowych półkach” w marketach.

  • Sklepy zielarskie
  • Sklepy ze zdrową żywnością
  • Apteki

Najczęstsze postaci babki jajowatej, jakie możemy znaleźć w sprzedaży to całe łuski lub zmielone nasiona. Opakowanie 200 g babki jajowatej to koszt ok. 15-25 złotych w zależności od producenta.

Decydując się na wdrożenie do diety babki jajowatej, zaleca się spożywanie jej w porcjach 5-10 łyżeczek do 3 razy dziennie. Najlepiej nasiona mieszać z wodą, sokiem lub jogurtem, aby nie podrażnić i nie zablokować jelit.

Babka jajowata – gdzie kupić przez internet?

Podobnie jak w sprzedaży stacjonarnej, także w internecie znajdziemy mnóstwo ofert babki jajowatej. Wystarczy odwiedzić pierwszy portal, oferujący zioła lub żywność ekologiczną, a z pewnością uda nam się znaleźć opakowanie łusek babki.

Ułatwiając sobie sprawę, propozycji zakupu poszukać można też na porównywarce Ceneo czy portalu Allegro. W sieci znajdziemy zarówno mielone ziarna i łuski babki, jak i ich stałą postać. Najlepiej wybierać sprawdzone sklepy, a przed zakupem zapoznać się dokładnie z kosztami dostawy.

  • Ceneo
  • Allegro
  • Lewiatan/Carrefour/Auchan – połączenie babki płesznik i jajowatej

Babka jajowata to produkt, który w medycynie naturalnej stosowany jest od wieków. Jej właściwości wykorzystywane są szczególnie przy leczeniu dolegliwości, związanych z układem pokarmowym i trawiennym, choć ma ona szersze zastosowanie.

Gdzie kupić babkę jajowatą? Jest ona powszechnie dostępna w sklepach zielarskich, ze zdrową żywnością, jak również w aptekach. Ofert produktu jest na tyle dużo, że nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem tego, czego szuka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *