Arlento opinie o sklepie

Coraz trudniej odróżnić podejrzany sklep internetowy od takiego, który sprzedaje sprawdzone produkty. Arlento jest sklepem o nie najlepszych opiniach głównie przez wzgląd na problem ze zwrotami towaru. Jeśli chcesz mieć pewność, że nie będzie problemu z odzyskaniem pieniędzy zawsze warto dokładnej zapoznać się z regulaminem i polityką prywatności sklepu. W tym artykule wytłumaczymy Ci dlaczego Arlento ma tak długi czas oczekiwania na zwroty i powiemy na jakiej zasadzie działa ten sklep. Zachęcamy równocześnie do podzielenia się własnymi opiniami o Arlento w celu ostrzeżenia innych użytkowników.

Arlento dobra odzież w super cenie?

Co to za sklep Arlento?  Jest to platforma interntową, w której możemy dokonywać zakupów odzieży. Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się normalnie, mamy dostęp do kategorii, informacje o dostawie, zakładkę kontakt i dostęp do własnego konta.

W sklepie możemy kupić:

 • Bluzy,
 • Zegarki,
 • Spodnie,
 • Kurtki,
 • Komplety dresowe,
 • Akcesoria.

Pod tym względem Arlento jest sklepem jak każdy inny. Sam wygląd strony również nie wzbudza większych obaw, jednak brak nawet podstawowych filtrów jak sortowanie po cenie sugeruje, że sklep powstał niewielkim nakładem sił.

Ceny w sklepie są różne, więc niełatwo na ich podstawie stwierdzić jakie produkty kupujemy. To co powinno wzbudzić nasze obawy to różne formy przedstawienia sprzedawanych produktów.

Zdjęcia produktowe przedstawiane są bez tła, z tłem na wyciętych sylwetkach modeli i na modelach z tłem. W profesjonalnych sklepach jest to bardziej unormowane i albo wszystkie produkty przedstawione są na modelach albo z w inny ale jednolity sposób.

Wpływ na naszą opinię o Alento powinien mieć również fakt, że niektóre produkty nie zawierają opisów słownych lub są one bardzo ubogie. Wszystko sprowadza się do wstawienia kilku grafik bez informacji o tym z jakiego materiału wykonana jest odzież czy bez wypisywania jej zalet.

Każda nawet najbardziej znana marka dokonuje opisu swoich produktów. Na jakiej podstawie chcesz dokonać ewentualnej reklamacji, jeśli nie wiesz co tak naprawdę kupujesz? W takich sytuacjach często powołujemy się na „niezgodność z opisem w tym wypadku nie ma opisu, więc ten argument odpada.

Trzecim elementem mogącym sugerować, że coś jest nie tak są grafiki z wymiarami. Z pozoru nie ma w nich nic dziwnego, gdyby nie fakt, że są po angielsku. Można uznać, że to lenistwo ze stron Arlento i nic więcej, ale dla nas stanowiło sygnał, że sprzedawca o czymś nam nie mówi.

Arlento produkty z Chin

Teraz przechodzimy do sedna problemu, czyli tego, że sklep Arlento jest pośrednikiem w sprzedaży rzeczy z Chin. Za nim przejdziemy do udowodnienia tego faktu, musimy podkreślić, że sprzedawca nie ma obowiązku informować skąd jest towar. Choćby dlatego nie można zarzucać Arlento oszustwa.

AliExpress to chiński sklep, w którym znajdziesz wszystko. Zapewne nawet o tym nie wiesz, ale część produktów, które masz w domu mogą pochodzić właśnie z tego miejsca.

Ustalenie, że towar sprzedawany przez Arlento pochodzi z Chin nie stanowiło większego problemu. Przeglądając zdjęcia dodanych produktów, można zauważyć, że część z nich ma logo CovRlge. Niby nic w tym dziwnego, od jakiś mniej znany producent odzieży. Jednak wcześniej wspomniane uwagi odnośnie sklepu kazały nam zastanowić się czy aby nie jest to towar z Chin.

Po wpisaniu w AlieExpress frazy CovRlge otrzymaliśmy od razu te same bluzy, które sprzedawane są w Arlento co widać na poniższym porównaniu.

arlento opinie o bluzach

arlento bluzy

Zamieszczamy również linki, do obu bluz w celu utwierdzenia Cię, że to ten sam produkt.

Ten sam towar w możesz mieć dużo taniej kupując go bez pośrednika. Naturalnie Arlento musi opłacić koszt wysyłki i jeszcze na tym zarobić stąd taka a nie inna cena.

Jak widzisz produkt cieszy się sporą popularnością głównie wśród osób ze wschodu. Oryginalny sprzedawca udostępnia film, na którym pokazuje jak dokładnie wygląda bluza. Już na tym krótkim Video widać, że nie jest to najwyższa jakość.

Z drugiej strony chińscy producenci z każdym rokiem dostarczają produkt lepszej jakości. Fakt, że coś pochodzi z tego kraju nie musi oznaczać, że jest słabej jakości.

Arlento sklep ze złą opinią

Zła opinia na temat sklepu Arlento jest wynikiem głównie:

 • Niedostarczania towaru na czas,
 • Przeciągania zwrotów.

Takie sytuacje występują, gdy sklep działa w modelu Dropshipingowym czyli takim, w którym sprzedaje towar, którego fizycznie nie ma u siebie na magazynie.

Jak czytamy w regulaminie sklepu Firma TradeLead Andrzej Lupa, z siedzibą w Krakowie (kod pocztowy 31-539) przy ul. Aleja Powstania Warszawskiego 15 jest tylko pośrednikiem i zwrotów nie dokonuje się na adres firmy.

Sprzedawcą jest natomiast podmiot, który dokonuje sprzedaży towaru i posiada siedzibę w kraju trzecim.

W punkcie 4 regulaminu sklepu czytamy dokładnie jak działa pośrednictwo i już nie mamy wątpliwości, że jest to sklep oparty na modelu dropship.

Dokonując zakupu w Arlento, Twoje zamówienie przekazywane jest do magazynu w Chinach, który ma realizować zamówienie. W przypadku Polski standardowy czas dostawy to około 14 dni. Czyli towar powinien znaleźć się u klienta w około 20 dni.

Regulamin sklepu Arlento jasno mówi, że:

Pośrednik oświadcza, że dostawa zamówionego towaru zostanie dokonana przez Sprzedawcę w terminie 60 dni od dnia zawarcia umowy.

Jako osoba kupująca na Arlento musimy zaakceptować regulamin sklepu więc zgadzamy się na ten okres. Jeśli jednak dostawa nie nastąpi do tego czasu mamy do czynienia z działaniem na pograniczu oszustwa. Sklep ma obowiązek zwrócić nam pieniądze, jeśli tego nie zrobi możemy zgłosić sprawę na policję.

Idąc dalej problemem może okazać się konieczność opłacenia kosztów odesłania towaru do sprzedawcy, który jak już wiemy jest w Chinach (przynajmniej jeden).

Arlento opinie

Zarówno dropshiping jak i sprzedaż towaru z Chin nie jest niczym złym. Jednak problem pojawia się wtedy, gdy pośrednik nie dba o klientów i łamie sam własny regulamin sklepu. W internecie bez trudu znajdziemy opinie o Arlento, które mówią o przekraczaniu 60 dniowego okresu na dostarczenie towaru.

Informowanie klientów o tym, że towar zaginał, że jest akurat przeprowadzka do większego magazyny i wymyślanie masy innych powodów, dla których jeszcze kupujący nie ma swojej przesyłki tylko potwierdza tezę, że Arlento średnio dba o klientów.

Podsumujmy zatem negatywne opinie odnośnie sklepu:

 • Nieprzestrzeganie czasu wysyłki towaru,
 • Niezwracania pieniędzy pomimo upływu 60 dni,
 • Słaby kontakt z biurem obsługi klienta.

Nie będziemy Cię ani zniechęcać, ani zachęcać do skorzystania z Arlento. Przedstawiliśmy zasady działania tego sklepu i już wiesz z czym możesz się spotkać. Chętnie dowiemy się jakie są wasze opinie o Arlento, dajcie znać w komentarzu.

7 komentarzy do “Arlento opinie o sklepie

 • 1 listopada 2022 o 20:21
  Permalink

  Zamówiłem i opłaciłem zakup bluzy polarowej Michigen, 10 października. Do dziś nie otrzymałem przesyłki. Ciekawe czy się doczekam. Jeśli nie to poczynię odpowiednie kroki

  Odpowiedz
  • 15 listopada 2022 o 18:08
   Permalink

   ja się z nimi bujam od kwietnia – nie wiem czy odzyskam kasę ale spróbuję jeszcze u rzecznika- też radzę już działać

   Odpowiedz
 • 8 listopada 2022 o 09:35
  Permalink

  Nie kupować!!! Ja zapłaciłem w czerwcu za dwie pary butów, w sierpniu poprosiłem o zwrot pieniędzy bo nie dostałem tych butów i do dziś nie dostałem nic, ani zwrotu ani towaru. Oszustwo!!!

  Odpowiedz
 • 11 listopada 2022 o 23:05
  Permalink

  ARLENTO TO OSZUST i ZŁODZIEJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  – 28.06.2022 złożyłam zamówienie na dwie pary sandałów; zamówienie: #27082;
  zlecenie; #25087
  – pieniądze w kwocie 289,85 zeszły z mojego konta 7.07.2022 (data przelewu)
  – na moje zapytania odpowiadali durnymi komunikatami o problemach z przenosinami magazynów (jak poczytałam, to takie same wiadomości ludzie już dwa lata temu otrzymywali… niestety nie sprawdziłam firmy przed złozeniem zamówienia)
  – na dzień dzisiejszy, 11.11.2022, stan jest taki: NIE MAM ANI BUTÓW, ANI ZWROTU PIENIĘDZY !!!!!!!!
  – nic z tym dotąd nie zrobiłam, bo miałam problemy ze zdrowiem.
  Napisałam, bo zobaczyłam bieżącą reklamę arlento…

  Odpowiedz
 • 15 listopada 2022 o 18:06
  Permalink

  NIGDY TAM NIC NIE KUPUJCIE – OSZUŚCI, buty szły 3 miesiące, przyszły rozdarte- odesłaliśmy i czekamy już ponad dwa miesiące na zwrot zapłaconej kwoty, nie ma z nimi kontaktu, szarpanina straszna – ostrzegam przed nimi.

  Odpowiedz
 • 21 listopada 2022 o 17:15
  Permalink

  Ostrzegam przed tym sklepem. Towar nie dochodzi do kupującego , a jak już dojdzie to w innej rozmiarówce . Brak możliwości zwrotu , sprzedający wysyła sfałszowane kody do zwrotów .

  Odpowiedz
 • 21 listopada 2022 o 19:51
  Permalink

  Witam .
  dokonałem zakupu towaru 23 .10.2022 i do dnia dzisiejszego nie mam towaru …
  napisałem do sklepu na email kilkanaście razy i cisza na morzu – dwa razy mi tylko odpisali ze dostawca przyśle towar tak szybko jak to możliwe. Żadnej konkretnej informacji , zero dbania o klienta.
  ogólnie nie jestem zadowolony z obsługi tego sklepu ze tak to powiem. bo brak wiedzy o zamówieniu jest nie dopuszczalne. Nie polecam nikomu robić zakupów bo to jest chyba nieodpowiedni sklep do kupowania i nie dbają o klienta.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.