Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Arena mody – gra przeglądarkowa dla dziewczyn

Posted by

arena mody

Arena Mody to jedna z bardziej popularnych gier o modzie i modelkach. Gra występująca również pod nazwą Imperium Stylu, a jej angielski tytuł to Lady Popular została stworzona przez bułgarskie studio XS Software. Jest to idealna gra dla fanek przebieranek i gier o modzie, które są darmowe. W grze wcielisz się w rolę modelki, której celem jest stanie się najpopularniejszą kobietą w mieście. Jako, że jest to gra multiplayer o miano najpiękniejszej i najpopularniejszej będziesz rywalizować z prawdziwymi graczami, chociaż w tym wypadku bardziej wypada powiedzieć graczkami.

Arena Mody – zostań modelką jakiej świat nie widział

Nie można mówić o Arenie Mody bez Imperium Stylu, można powiedzieć że obecnie omawiana gra jest spadkobierczynią starszej siostry i udoskonaloną wersją. Wśród wielu darmowych gier nie wiele jest tytułów skierowanych do dziewczyn i kobiet, ta niezobowiązująca gra zapewne też nie jest dla wszystkich Pań, ale spora część będzie zadowolona z możliwości jakie daje, a jest ich sporo.
Pomimo iż mamy do czynienia z pozornie prostą grą, dziejącą się w świecie mody, tak naprawdę występują tutaj elementy ekonomiczne i RPG.

Wiele dziewczyn w młodym wieku myśli o karierze modelki, podobnie jak chłopcy chcą być piłkarzami. W końcu życie na świeczniku, zwiedzanie świata, poznawanie nowych ludzi czy chęć zdobycia fajnego chłopaka nie jest niczym złym.

Arena Mody pozwala stworzyć postać modelki, którą sami nazywamy. Podczas kreacji postaci mamy wpływ na fryzurę, cerę, wygląd oczu i nosa oraz kolor np. włosów. Wybór tych czynników jest czysto wizualny nie ma bezpośredniego przełożenia na osiągane wyniki.

Tak jak zostało przed chwilą wspomniane w grze występuje system zdobywania doświadczenia, wraz z wygrywaniem kolejnych pojedynków nasza modelka w grze nazywana „Pani” (dziwne tłumaczenie) może rozdysponować punkty do stylu, kreatywności czy hojności.

Czytaj również  Shell Clubsmart

arena mody

Arena Mody – walka na styl

Całym sednem gry jest walka w pojedynkach z innymi modelkami. To wygrywanie kolejnych konkursów pozwala piąć się w hierarchii najlepszych modelek.
Każde zwycięstwo w pojedynku mody skutkuje zdobyciem doświadczenia oraz pieniędzy. Pojedynki odbywają się na zasadzie porównawczej twojej Pani oraz Pani rywalki. Sprawdzane są cechy każdej i ta która ma je lepsze wygrywa.

Do pojedynku możesz wyzwać modelki, które mają popularność na takim samym poziomie jak ty, niższym albo wyższym. W przypadku wyboru mniej popularnej osoby, zyski z wygranego pojedynku są mniejsze. Jeżeli jesteś pewna swojej Pani warto startować do osób z wyższą popularnością, ryzyko przegranej większe ale i nagrody bardziej atrakcyjne.Istnieje również opcja wyboru rywalki po poziomie jakim dysponuje, do 5 poziomów różnicy w dół i górę względem twojego.

Naturalnie pojedynków nie stoczysz podczas gdy twoja Pani pracuje, a sam pojedynek kosztuje 1 punkt energii. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ciekawych grach sprawdź https://metagamer.pl/.

Na co wydawać zarobione pieniądze?

Każdy musi gdzieś mieszkać, nie inaczej jest z modelkami. Niewielkie początkowe mieszkanie nie jest zbyt prestiżowe i nie pozwala stać się supermodelką. W grze samego mieszkania nie zmieniasz, ale masz możliwość odblokowania nowych pokoi, a te trzeba będzie odpowiednio udekorować. Możesz to zrobić np. przez odwiedzenie sklepu meblowego, w którym zaopatrzysz się w niepowtarzalne rzeczy do mieszkania.

Miasto w grze daje możliwość wydawania pieniędzy w Centrum handlowym, Salonie piękności, Sklepie zoologicznym czy Klubach.

Bez wątpienia najwięcej pieniędzy wydasz na swoją garderobę, ma ona ogromne znaczenie dla kolejnych zwycięstw na arenie mody.

Również pupile będą kosztować trochę pieniędzy. Ci mali towarzysze potrzebują dużo uwagi, ale w zamian zwiększą twoją lojalność oraz popularność. Im również możesz kupować rozmaite ubranka, one też chcą pięknie wyglądać.

Czytaj również  Oliwka to owoc czy warzywo?

arena mody pojedynek

Konkursy

Ciekawą mechaniką są konkursy odbywające się co tydzień oraz co miesiąc. Można wyróżnić trzy rodzaje: Podium Pań, Wybieg FTV oraz konkurs na najładniejsze mieszkanie. Idea jest prosta, inne osoby głosują na daną Panią, a pod koniec głosowania widoczne są 3 najlepsze użytkowniczki. Zajęcie miejsca na podium wiąże się ze zdobycie dodatkowych nagród.
Głosować może każdy, warto to robić bo zdobywa się w ten sposób punkty mody, ewentualnie poprawia się cechę hojności. Po zakończeniu tygodniowego cyklu, następuje wyzerowanie ocen i ponowne ich zbieranie.

Żeby konkursy były bardziej miarodajne mogą w nich głosować wszystkie użytkowniczki po osiągnięciu 5 poziomu.Tego typu zabezpieczenie jest zrozumiałe, sprawia że głosy są oddawane przez świadome osoby i nie następuje tworzenie sztucznych kont, tylko po to by głosować na samą siebie (chociaż tutaj i tak jest blokada).

Wygranie konkursu nie jest rzeczą łatwą, ale uznanie innych osób z serwera to chyba najlepsza nagroda dla każdego gracza.

Klub Pań

Granie w gry online nastawione na rywalizację nie ma większego sensu bez interakcji z innymi użytkownikami. W grach rpg ma się do czynienia z klanami, tutaj taką rolę pełnią kluby Pań. Dzięki temu możesz nawiązać nowe znajomości albo grać wspólnie z koleżankami.

Lady Popular pozwala stworzyć własny klub, albo dołączyć do już istniejącego o ile administracja danego klubu cię zaakceptuje. Kluby mają ograniczenie do 50 dziewczyn, występuje w nich podział na rangi:

Członkinia – podstawowa ranga, pozwala na branie w walkach klubów i dotowanie klubu.
Wiceliderka – osoba nominowana przez liderkę, ma możliwość kupowania bonusów klubowych, wyzywania innych klubów czy zmiany opisu klubu.
Liderka – posiada wszystkie uprawnienia członkini i wiceliderki, a dodatkowo może zapraszać osoby do klubu, wyrzucać czy zmieniać rolę, jest to bardzo administracyjna rola.

Czytaj również  Ile to tuzin – kopa – mendel – gros

Klub Pań można rozwijać co skutkuje dodatkowymi umiejętnościami, jak zwiększenie popularności, pracowitości czy fotogeniczności.

Po spełnieniu odpowiednich wymagań kluby, mogą realizować pokazy mody.

arna mody postaci

Arena mody podobne gry

Wiele dziewczyn poszukuje podobnych gier do Areny Mody i zastanawia się czy warto w nie zagrać, na naszej stronie znajdziesz artykuły na temat kilku podobnych gier pod względem mechaniki, albo tematyki. Gier o modzie nie ma zbyt wielu, ale może zainteresuje cię poniższa lista gier podobnych do Areny mody:

 • Smeet 3D Chat
 • Stardoll
 • moviestarplanet
 • My Sunny Resort

Najczęstsze pytania odnośnie Areny Mody

 1. Jak zdobyć narzeczonego arena mody
  Chłopaka można zdobyć przez udanie się do klubu, ale żeby zdobyć narzeczonego należy zdobyć prezenty od wszystkich chłopaków ze wszystkich kategorii.
 2. Jak głosować w grze arena mody
  Aby zagłosować w konkursie należy wejść na Podium Pań następnie wybrać daną Panią z listy, wejść w jej profil odnaleźć na dole trofea nad którymi znajdują się gwiazdki. Głosować mogą Panie powyżej 5 poziomu doświadczenia.
 3. Arena mody jak zdobyć diamenty
  Najłatwiejszą opcją jest zakup, ale pojawiają się również konkursy na FB
 4. Gdzie jest kuferek w grze arena mody
  Kuferek znajduje się w zakładce Moja Pani – popularność
 5. Jak zrobić sesje zdjęciową
  Należy wejść do Miasta -> Centrum FTV i odnaleźć po prawej stronie sesje zdjęciową.

Zagraj już teraz!

Nie zwlekaj i spróbuj swoich sił na Arenie Mody. Ta darmowa gra o modelkach to idealny pomysł na spędzenie czasu w miłej atmosferze. Co ciekawe gdy zabraknie ci Energi na pojedynki z innymi modelkami, możesz grać w różnie mini gdy jak sudoku czy puzzle. Warto grać codziennie, bo pierwsze zwycięstwo pozwala zdobyć codzienną nagrodę.

Arena Mody doskonale zastąpiła Imperium Stylu i stała się jedną z najlepszych gier przeglądarkowych o modelkach. Dodatkowe płatności są opcjonalne, a cały content jest dostępny w pełni za darmo, czego chcieć więcej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *