Aplikacja Leclerc

Estimated read time 5 min czytania

Aplikacja Leclerc to pomysł firmy na zatrzymanie klientów i walkę z innymi wielkopowierzchniowymi sklepami (Biedronka, Lidl, Selgros, Delikatesy Centrum, Carrefour). Marketing sieci sklepów leclerc nie jest raczej tak widoczny jak innych firm, ale warto pamiętać o tym sklepie. Co istotne sklepy leclerc nie wstępują we wszystkich miastach Polski a to ma wpływ również na popularność aplikacj eleclerc. Czy warto się nią zainteresować i czy korzystanie z aplikacji leclerc daje dodatkowe bonusy? W tym artykule dokładnie przyglądamy się tej aplikacji i sprawdzamy co potrafi.

Aplikacja Leclerc korzyści

Aplikacja Leclerc a tak właściwie Bonus E.Leclerc jest prosta w obsłudze i nic nie trzeba za nią płacić. W dalszej części artykułu pokażemy Ci jak ją pobrać, ale wcześniej sprawdzimy, czy warto w ogóle to robić. Na rynku są dziesiątki jak nie setki aplikacji różnego rodzaju sklepów, praktycznie każda sieć ma swoją aplikację, Leclerc trochę spóźnił się ze swoją aplikacją, ale może jej funkcjonalności są na tyle ciekawe, że przyciągną do siebie nowych użytkowników?

Aplikacja Leclerc Funkcje

Pierwszą funkcjonalnością jest dostęp do gazetek promocyjnych. Ta opcja dostępna jest w praktycznie wszystkich aplikacjach, co do jej użyteczności wszystko zależy od tego czy polujemy na promocję czy jednak nie ma to dla nas większego znaczenia. Niemniej zawsze lepiej mieć dostęp do aktualnych gazetek promocyjnych niż go nie mieć. Jeżeli chcemy zobaczyć gazetkę konkretnego sklepu musimy wybrać sklep, który nas interesuje i dostaniemy aktualne gazetki.

Kolejna funkcjonalność wymagająca omówienia to wybór sklepów. Z poziomu aplikacji leclerc mamy dostęp do ofert wszystkich sklepów wraz z ich dokładną lokalizacją i danymi kontaktowymi. Ta opcja przydaje się szczególnie na wyjazdach, gdy jesteśmy w mieście, którego nie znamy.

Czytaj również  Urządzenia cyfrowe w Domu i Szkole - Czym są?

Jak możesz wiesz gazetki promocyjne to promocje obowiązujące na terenie danego sklepu. Aplikacja Bonus E.Leclerc daje dodatkowo możliwość podglądnięcia specjalnych ofert obowiązujących we wszystkich sklepach sieci. Wystarczy uruchomić zakładkę oferty i dostaniemy spis kilkunastu lubi kilkudziesięciu aktualnych promocji. Po wejściu w wybraną ofertę mamy informację o czasie jej trwania i krótki opis produktu.

Kuchnia Leclerc to funkcja mająca zachęcić do kupowania produktów niezbędnych do przygotowania konkretnych dań. Dzięki aplikacji dostajesz dostęp do sporej bazy przepisów, w których wymienione są składniki i sposób przygotowania dania. Znajdziesz tam dania na każdą okazję od deserów przez obiady po kolacje.

Z mniej przydatnych funkcji znajdziemy również historię zakupów, ta opcja może być przydatna gdy chcemy pod koniec miesiąca zweryfikować na co wydajemy pieniądze.

Wszystkie te funkcje są fajne, ale znamy to z innych sklepów, zdecydowanie ciekawiej robić się teraz. Kupony w aplikacjach to to co lubimy najbardziej. Logując się w aplikacji dostajemy możliwość aktywowania wybranych lub wszystkich kuponów promocyjnych. Z nimi jesteśmy w stanie kupić wiele ciekawych produktów taniej niż normalnie. Ta opcja jest zarezerwowana wyłącznie dla posiadaczy aplikacji. Kupony dotyczą zarówno produktów spożywczych jak i chemicznych czy RTV/AGD.

Ostatnią funkcjonalnością jest karta lojalnościowa, która wymaga osobnego omówienia.

Karta Leclerc co daje?

Karta Leclerc to rodzaj programu lojalnościowego, w którym za wydane pieniądze zbieramy punkty. Zasada jest bardzo prosta, za każde wydane 5zł otrzymujemy 1 pkt. który możemy później wydać na nagrody ze specjalnego katalogu.

 • 1 pkt. to 5 zł

Niestety regulamin karty nie jest spójnie opisany na stronie głównej i wszystkie sklepy mają własne informacje na temat promocji. Jeżeli interesuje Cię dokładny regulamin karty Leclerc sprawdź stronę swojego sklepu.

Karta Leclerc stałego klienta – jak wyrobić?

Kartę stałego klienta Leclerc możesz wyrobić bezpośrednio w sklepach, w specjalnym punkcie najczęściej przed bramkami do wejścia na sklep oraz w aplikacji. Zachęcamy do wyrobienia karty Leclerc w formie elektronicznej, zajmuje to chwilę i jest przyjemniejsze w stosowaniu. Dokładna instrukcja jak wyrobić kartę znajduje wygląda tak:

 1. Po pobraniu aplikacji wejdź w zakładkę konto
 2. Wybierz opcję załóż konto
 3. Podaj swój numer telefonu, przyjdzie na niego SMS z kodem, który musisz przepisać w aplikacji
 4. Zarejestruj konto podając Imię, hasło i adres email
 5. Zaakceptuj zgody
 6. Zatwierdź
 7. Gotowe, karta Leclerc w formie elektronicznej została wyrobiona
Czytaj również  Akcelerometr w telefonie

Jak pobrać aplikację Leclerc?

Aplikacja Leclerc dostępna jest na telefonach z systemem Android i iOS. Wystarczy wejść do sklepu przypisanego danemu systemowi i pobrać aplikację. Dokładna instrukcja jak pobrać aplikację Leclerc i ją zainstalować znajduje się poniżej.

 1. Uruchom sklep Google Play albo App Store
 2. Wpisz do wyszukiwarki Bonus Leclerc
 3. Kliknij w zielony przycisk i zainstaluj aplikację
 4. Uruchom aplikację
 5. Wejdź w zakładkę konto i załóż swoje konto postępując zgodnie z instrukcjami
 6. Od tej pory masz dostęp do karty Leclerc i wszystkich funkcjonalności aplikacji

Jak widzisz pobranie i instalacja aplikacji nie jest niczym trudnym. Zachęcamy do wykonania powyższych kroków, a jeżeli będziesz mieć nadal pytania możesz śmiało je zostawić w komentarzach.

Aplikacja Leclerc czy warto?

Aplikacja Leclerc jest warta zainstalowania na Twoim telefonie, daje dostęp do funkcjonalności, które pozwalają oszczędzać pieniądze na codziennych zakupach. Biorąc pod uwagę, że jest to darmowa aplikacja, która nie zajmuje wiele miejsca w telefonie doskonale spełnia swoją funkcję. Podsumowując aplikacja Leclerc z funkcją karty Leclerc jest warta zainstalowania.

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój