Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Amantadyna – gdzie kupić stacjonarnie i przez internet?

Posted by

amantadyna gdzie kupic

Amantadyna to lek powszechnie stosowany w leczeniu choroby Parkinsona oraz grypy typu A. W ostatnim czasie o produkcie stało się głośno w związku z epidemią koronawirusa. Pojawiły się bowiem głosy, że amantadyna może pomagać w leczeniu covid-19. Gdzie kupić amantadynę stacjonarnie a gdzie przez internet?

Kiedy warto kupić amantadynę?

Substancją czynna leku jest związek chemiczny o strukturze trójpierścieniowej aminy.

Głównym wskazaniem do stosowania produktu jest choroba Parkinsona oraz wywołane przez niektóre medykamenty zaburzenia ruchu, które mogą swoim obrazem przypominać chorobę Parkinsona.

Ze względu na swoje działanie, hamujące replikację wirusów, amantadyna była wykorzystywana także w leczeniu objawów grypy typu A. Niektórzy lekarze twierdzą także, że amantadyna może łagodzić objawy wirusa covid-19, choć nie ma na ten temat żadnych stosownych badań.

Czy można kupić amantadynę bez recepty?

Amantadyna to lek, który wydawany jest tylko na receptę, a więc na wyraźne wskazanie lekarza. Specjaliści zapisują preparat głównie osobom, cierpiącym na chorobę Parkinsona. Czasami lek stosowany jest także w terapii stwardnienia rozsianego lub przy ostrym uszkodzeniu mózgu.

  • Nie, amantadyny nie można kupić bez recepty.

Aktualnie rzadziej przepisuje się go na grypę, aczkolwiek niektórzy lekarze wciąż zapisują go pacjentom w celu zwalczenia wirusa.

Amantadyna – gdzie kupić stacjonarnie?

Amantadynę stacjonarnie kupimy jedynie w aptekach. Lek wydawany jest tylko na receptę.

Choć przez lata amantadynę można było bez problemu znaleźć w pierwszej lepszej aptece, zwiększenie popularności leku sprawiło, że obecnie trudno jest trafić na to, aby amantadyna była aktualnie w asortymencie apteki.

Amantadyne kupisz wyłącznie w aptece.

Większość punktów umożliwia jednak zamówienie produktu po okazaniu recepty od lekarza. Środka nie znajdziemy w innych sklepach oprócz apteki, jest to produkt typowo medyczny, wydawany jedynie za okazaniem recepty. Cena jednego opakowania amantadyny, zawierającego 100 tabletek, wynosi ok. 65 złotych.

Czytaj również  Olej sezamowy gdzie kupić

Amantadyna – gdzie kupić przez internet?

Warto podkreślić, że na rynku dostępnych jest kilka leków, których główną substancją aktywną jest amantadyna.

Najpopularniejszym jest Viregyt K i to ten lek najczęściej przepisują lekarze. Zakup leku przez internet jest oczywiście możliwy, jednak internetowe apteki także wydają go tylko po okazaniu recepty. Niektóre osoby korzystają z nowoczesnych rozwiązań, jakim są portale typu e-rcepta czy receptomat, oferujące szybkie uzyskanie recepty po opisaniu objawów choroby.

Witryny te mogą jednak wymagać okazania stosownej dokumentacji, uzasadniającej wydanie recepty. Co więcej, nawet po uzyskaniu recepty na amantadynę, nie jest pewne, że uda nam się znaleźć lek w aptece.

Amantadyna to lek, wykorzystywany powszechnie w terapii choroby Parkinsona oraz zwalczaniu wirusa grypy typu A. Pandemia koronawirusa sprawiła, że coraz więcej osób interesuje się tym produktem. Gdzie można kupić amantadynę? Jest ona dostępna tylko w aptekach po okazaniu recepty wypisanej przez lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *