Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Alior Bank sesje i godziny księgowania przelewów

Posted by

Alior Bank sesje i godziny księgowania przelewów

Sesje przychodzące Alior bank mają nieco inne godziny, jak zazwyczaj jest w każdym banku. Godziny księgowania to nic innego, jak okres, kiedy pieniądze są wysyłane lub przychodzą do oddziału. Obecnie bankowość online to coś tak powszechnego, że trudno byłoby sobie wyobrazić świat, gdzie znowu wszelkie przelewy trzeba robić tradycyjnymi sposobami, idąc na pocztę i wysyłając papierowy przelew. Bankowość internetowa jest więc niesamowicie wygodna i pozwala na to, by robić przelewy szybko i bez problemu. Ponadto wszystkie problemy związane z kontem bankowym można załatwić online, przez co księgowanie wpłat Alior Bank może zostać rozwiązane niemalże od ręki.

Godziny księgowania Alior Bank

Mając konto w tym samym banku co osoba wysyłająca nam pieniądze, możemy zauważyć, że tego typu przelewy realizowane są niemalże natychmiast. Jest za to odpowiedzialny oczywiście złożony system komputerowy, dzięki któremu pieniądze księgowane są od razu.

Tego typu przelewy są wykonywane z taką prędkością ze względu na to, że wszystko odbywa się wewnątrz oddziału. Niestety nie możemy liczyć na to, że sesje wychodzące Alior banku będą odbywały się tak samo szybko międzyoddziałowo, gdyż tego typu sesje są zaplanowane na konkretne godziny i odbywają się wyłącznie w wyznaczonym czasie, by ułatwić systemowi kalkulacje i uniemożliwić ewentualne problemy związane z przesyłaniem środków pieniężnych.

Dlatego też całość odbywa się w wyznaczonych godzinach i dotyczy to sesji przychodzących Alior banku oraz sesji wychodzących. Różnica jest dosyć spora, jednak o niej będzie można dowiedzieć się w poniższych akapitach.

Sesje przychodzące Alior Bank

Sesje przychodzące, to takie, które zazwyczaj najbardziej nas interesują. Związane są oczywiście z „przychodzeniem” środków pieniężnych na konto, dlatego oczekiwanie na tego typu pieniądze jest zazwyczaj związane z konkretną godziną.

Czytaj również  Webinar co to jest i jak go zrobić?

W przeciwnym razie nie ma co czekać, jeśli pieniądze nie zostały dostarczone na konto w konkretne godziny, które można znaleźć na stronie internetowej Alior Banku. Oczywiście przelewy przychodzące mogą się odbywać zarówno tego samego dnia, jak i dnia następnego, a jeśli przelew zostanie wysłany poza godzinami przelewów wychodzących, to próżno będzie go szukać tego samego dnia.

Sesje przychodzące odbywają się w konkretnych godzinach, tak jak było już powiedziane. W każdym banku są to podobne godziny, jednak nieco się różnią, dlatego warto jest wiedzieć, na kiedy przypadają przelewy przychodzące Alior Bank.

 • I sesja przychodząca – około godziny 10:30
 • II sesja przychodząca – około godziny 14:30
 • III sesja przychodząca – około godziny 16:45

Mniej więcej w tych godzinach można oczekiwać, że pieniądze pojawią się na naszym koncie Alior Bank. Jeśli jednak chcemy znać godzinę, w której rzeczywiście będą mogły pojawić się pieniądze, najlepiej będzie znać również sesję wychodzącą banku, z którego został wysłany przelew. Dzięki temu będzie można znacznie dokładniej obliczyć, kiedy pieniądze pojawią się na koncie. Jeśli jednak nie ma takiej potrzeby, wystarczą wyżej wymienione godziny, w których pieniądze powinny pojawić się na naszym koncie, oczywiście jeśli wszystko zostało dobrze wypełnione podczas realizacji przelewu.

Sesje wychodzące Alior Bank

Dobre zaplanowanie przelewów, to z pewnością czynność, która ułatwi proces przesyłania dużej ilości pieniędzy, szczególnie prowadząc firmę. Jest to niezbędny element, który najlepiej zaplanować w taki sposób, by możliwe było realizowanie przelewów najszybciej, jak jest to możliwe.

Wówczas stosunki między firmą a klientem lub między firmami z pewnością będą znacznie lepsze, niż w przypadku, kiedy fakturę opłaca się długo po czasie jej wystawienia. Jest to niepisana zasada, której dobrze jest się trzymać, dlatego sesje wychodzące Alior Banku są o konkretnych godzinach.

Czytaj również  Od ilu lat można pracować w pyszne.pl

Operacje wewnątrz bankowe są natomiast niemalże natychmiastowe, dlatego można je wykonywać najpóźniej, gdyż i tak pieniądze dotrą niemal od razu. Sesje wychodzące Alior Banku prezentują się następująco:

 • Sesja I – godzina 8:20 – maksymalny czas wykonania przelewu
 • Sesja II – godzina 12:20 – maksymalny czas wykonania przelewu
 • Sesja III – godzina 15:20 – maksymalny czas wykonania przelewu

Najlepiej jest zaplanować przelewy w taki sposób, by były wykonywane między maksymalnym czasem wykonania przelewu, gdyż wówczas gwarantujemy sobie to, że dotrą na czas godzin księgowania przelewów przychodzących innego banku.

Są to więc godziny, w których najczęściej się pracuje, by możliwość przesyłania przelewów była jak najkorzystniejsza. Oczywiście zdarza się, że przelewy wysyłane są poza tymi godzinami, dlatego trzeba się wówczas liczyć z tym, że będą one wykonane następnego dnia roboczego, gdyż w weekendy i święta przelewy nie są księgowane.

Sesje ELIXIR Alior Bank

Z pewnością każdy, kto choć raz wysyłał pieniądze przez internetowe konto bankowe, spotkał się z czymś takim, jak przelew Elixir. Brzmi to dość mistycznie, jednak w rzeczywistości jest to po prostu skrót od: „elektroniczna Izba Rozliczeniowa”. W rzeczywistości jest to po prostu przelew przesyłany między bankami w Polsce, przy wykorzystaniu waluty krajowej, jaką są oczywiście złotówki.

Wszystkie tego typu przelewy są kontrolowane właśnie przez Elektroniczną Izbę Rozliczeniową i wykonywane są od poniedziałku do piątku, czyli w dni robocze, z uwzględnieniem trzech bloków czasowych. W Alior banku są to te godziny, które zostały wykazane powyżej. Alior Bank sesje Elixir ma więc wykonywane o odpowiednich godzinach, których należy przestrzegać, jeśli chcemy mieć wpływ na to, kiedy pieniądze dotrą do odbiorcy.

Przelewy zagraniczne Alior Bank

Przelewy międzynarodowe są naturalnie trudniejsze do wykonania, tym bardziej, że często są one w różnych walutach. Dlatego też nie ma jednej konkretnej ceny, którą należy zapłacić za przelew zagraniczny, gdyż wszystko będzie ustosunkowane od kilku ważnych elementów. Są to:

 • Kanał, przez który przelew jest realizowany (bankowość internetowa, infolinia, oddział)
 • Tryb przelewu (zwykły, ekspresowy, pilny)
 • Opcji pokrycia kosztów (OUR, BEN, SHA)
Czytaj również  Od ilu lat można pracować w Biedronce?

Warto jest więc sprawdzić cennik taryf, dostępny na stronie internetowej Alior Bank. Przelewy przychodzące z zagranicy mają więc różną cenę, w zależności od tych zmiennych.

Alior bank sesje przychodzące i wychodzące walutowe

Sesje walutowe są zależne od tego, w jakim trybie przeprowadzony zostaje przelew.

 • Przelew zagraniczny w trybie normalnym – godzina 15:00
 • Przelew zagraniczny w trybie pilnym – godzina 15:00 (EUR, USD, GBP) godzina 13:00 (inne waluty)
 • Przelew zagraniczny tryb ekspresowy – godzina 14:00 (EUR), godzina 13:30 (USD, GBP), godzina 8:50 (CHF)

Zostają one wykonane w dzień roboczy, dlatego nie jest to znaczne różnica, w porównaniu do przelewów typu Elixir, czyli krajowych międzybankowych.

Alior Bank księgowanie przelewów w weekend

Oczywiście tak, jak już wcześniej było wspomniane, przelewy międzyoddziałowe nie są realizowane w weekendy, a jedynie w dni robocze. Dlatego też w weekendy realizowane są jedynie przelewy natychmiastowe oraz przelewy wewnątrzoddziałowe, które wykonywane są od razu po zleceniu.

Sesje przychodzące Alior Bank są więc w godzinach, które idealnie wpasowują się w godziny robocze, co ułatwia funkcjonowanie biznesów. Sesje wychodzące Alior banku są natomiast w takich godzinach, by pokrywały się one z czasem, kiedy firmy robią ich najwięcej. Należy jednak pamiętać, że księgowanie wpłat Alior Bank odbywa się o konkretnych godzinach, dlatego warto wiedzieć, o której są przelewy Alior Bank.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *