Aldi aplikacja

Estimated read time 5 min czytania

Aldi to popularna sieć supermarketów, która podobnie jak konkurencja stara się zawalczyć o klientów. Jednym z takich sposobów jest stworzenie aplikacji Aldi, która ma zachęcić klientów do korzystania ze sklepów tej marki. W sklepach sieci Aldi znajdziesz wszystkie najpotrzebniejsze produkty. Co do cen nie będziemy się wypowiadać, bo to nie porównanie sklepów. W tym artykule skupimy się na tym co daje aplikacja Aldi, jak ją zainstalować i czy warto w ogóle to robić. Jeżeli temat aplikacji Aldi Cię interesuje to zachęcamy do lektury!

Co daje aplikacja Aldi?

Aldi stworzyło swoją aplikację już jakiś czas temu w odpowiedzi na aplikacje innych firm jak Biedronka, Lidl, Żabka czy Selgros. Dzięki aplikacji Aldi możesz korzystać z wielu funkcji, które w pewnym stopniu ułatwiają korzystanie ze sklepów tej sieci.

Podstawową funkcją aplikacji jest danie dostępu do przeglądu aktualnie oferowany produktów i śledzenia ich dostępności. W aplikacji możesz ustawić sobie opcję przypominania, która zadziała, gdy jakiś produkt będzie ponownie dostępny. Jak wiadomo dostępność produktów jest różna i czasem trzeba poczekać na ich powrót do sklepów, dzięki aplikacji Aldi wiesz, kiedy to nastąpi.

Jak większość tego typu aplikacji tak i ta daje możliwość tworzenia list zakupów. Utworzone listy można udostępniać innych członkom rodziny w celu planowania zakupów. Na stronie czytamy również, że to dobra forma planowania zakupów na imprezy i o ile faktycznie tak może być, to bądźmy szczerzy raczej mało kto z tego korzysta. Niemniej lepiej mieć taką opcję niż jej nie mieć.

Kolejną funkcją, która musi się znaleźć w aplikacjach supermarketów i sklepów spożywczych jest informacja o pobliskich sklepach. Jeżeli masz połączenie z internetem, aplikacja wyszuka sklepy znajdujące się w pobliżu Twojej lokalizacji. Ta funkcja działa również za granicą, a jak wiadomo sklepy Aldi są popularne np. w Niemczech.

Czytaj również  Czy magnes przyciąga miedź?

Aplikacja Aldi w swojej najnowszej odsłonie ma do zaoferowania użytkownikom listy przepisów. To również, coraz częściej spotykana funkcjonalność, która było nie było ma zachęcić do kupowania konkretnych produktów. Ta funkcja pozwala zapisywać ulubione przepisy i składniki, dzięki czemu nie zapomnisz o niczym co potrzebne do stworzenia konkretnego dania.

To co zapewne jest jedną z bardziej przydatnych funkcji to również dostęp do aktualnie trwających promocji oraz gazetek promocyjnych. Ta funkcja sprawia, że nie ominie nas żadna istotna promocja.

Ostatnim z obecnie stosowanych rozwiązań jest możliwość opłacenia parkingu. Aplikacja Aldi pozwala zapłacić za parkingi operatora APCOA, nie musisz pobierać bilety co jest łatwiejszym i bardziej higienicznym rozwiązaniem. Na parkingach Aldi musisz mieć bilet za szybą, ale z aplikacją wystarczy uruchomić sesję aby móc legalnie przebywać na terenie parkingu.

Podsumujmy zatem korzyści z aplikacji Aldi:

 • Możliwość tworzenia listy zakupów i dzielenia się nią.
 • Lokalizacja sklepów w Twojej okolicy również za granicą.
 • Możliwość ustawienia przypomnienia o dostępności konkretnych produktów
 • Przegląd aktualnej oferty sklepów Aldi
 • Dostęp do zbioru przepisów kulinarnych
 • Informacje o promocja i dostęp do gazetek promocyjnych
 • Możliwość opłacenia parkingu z poziomu aplikacji

Czy to wystarczająco by zachęcić do pobrania aplikacji? To czego na pewno brakuje to jakiegoś programu lojalnościowego powiązanego z aplikacją albo przynajmniej zniżek dla osób posiadających aplikację. Obecnie takie rozwiązania występują w sporej ilości sklepów i na tym polu aplikacja Aldi przegrywa.

Jak zainstalować aplikację Aldi?

Jeżeli zdecydujesz się na zainstalowanie aplikacji Aldi to czeka Cię proste zadanie. Wystarczy mieć telefon z systemem Android albo iOS czyli praktycznie dowolny obecnie sprzedawany telefon. W przypadku wersji na Android należy skorzystać ze sklepu Google Play a w przypadku telefonów Apple z Apple Store.

 1. Wejdź w sklep Google Play
 2. Wyszukaj Aldi
 3. Kliknij zielony przycisk Zainstaluj
 4. Aplikacja zostanie zainstalowana na telefonie, uruchom ją
 5. Wybierz „Aktywuj Teraz”
 6. Korzystaj z funkcji dostępnych w aplikacji
Czytaj również  Terminal płatniczy w telefonie

Jak widzisz instalacja aplikacji Aldi jest naprawdę prosta, nie jest wymagana żadna rejestracja i logowanie. Wystarczy trochę wolnego miejsca na telefonie i można cieszyć się zaletami tej aplikacji.

Aplikacja Aldi podsumowanie

Wiesz już jak działa aplikacja Aldi, jak ją zainstalować i jakie korzyści daje. Jak pokazują działania producenta, aplikacja będzie prawdopodobnie stale rozwijana i będą pojawiać się nowe funkcjonalności. Na ten moment jest ciekawym dodatkiem, który pozwala śledzić aktualne promocje i daje możliwość wyszukiwania sklepów w pobliżu. Inne funkcjonalności są średnio użyteczne, ale może tobie przypadną do gustu. Jest tylko jedna metoda, żeby to sprawdzić. Pobierz aplikację Aldi i daj nam znać czy jej funkcje przypadły Ci do gustu.

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój