Adres rozliczeniowy

Estimated read time 2 min czytania

Robiąc zakupy w internecie nie sposób nie spotkać się z określeniem adres rozliczeniowy. Wiele osób zadaje sobie pytanie co to adres rozliczeniowy i gdzie go znaleźć, a jak się okazuje odpowiedź jest pod ręką. Adres rozliczeniowy pojawia się zawsze w oknie finalizacji zamówienia, więc jak nietrudno się zorientować dotyczy danych do rozliczenia. Sprawdźmy zatem wszystko co musisz wiedzieć o adresie rozliczeniowym.

Co to jest adres rozliczeniowy?

Adres rozliczeniowy powiązany jest z kartą debetową lub kredytową przy której pomocy dokonujesz zakupu. Podanie poprawnego adresu rozliczeniowego jest niezbędne do dokonania transakcji. Sklep, w którym dokonujesz zakupu np. Steam sprawdza, czy podajesz prawidłowe dane karty płatniczej. Dopiero gdy wszystkie informacje będą się zgadzać możesz dokonać zakupu.

Dane adresu rozliczeniowego:

• Numer karty płatniczej
• Kod CVC
• Data ważności karty
• Imię i nazwisko osoby, na którą karta została wydana

Do adresu rozliczeniowego często wchodzi również miejsce zameldowania jakie podał właściciel karty w swoim banku. Adres rozliczeniowy kart Visa czy MasterCard działa na takiej samej zasadzie i to niezależnie od tego czy jest to Mbank czy ING.

Mamy nadzieję, że ten krótki artykuł rozwiał Twoje wątpliwości na temat adresu rozliczeniowego oraz tego gdzie jest Twój adres rozliczeniowy.

Czytaj również  Rodzaje logistyki

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój