Rozrywka

Adres korespondencyjny co to i co wpisać?

Ostatnia aktualizacja 17 stycznia 2024 przez Redakcja

Podczas podpisywania umów, kupowania przedmiotów przez internet, jak i w wielu innych sytuacjach jest się proszonym o podaniu adresu do korespondencji. Najczęściej jest to ten sam adres co zameldowania, ale nie zawsze tak jest. W tym artykule chcemy dokładnie odpowiedzieć na pytanie, co to jest adres korespondencyjny i jak należy go uzupełnić. Jeśli ciekawi Cię ten temat to zapraszamy do lektury.

Adres do korespondencji co to?

Adres do korespondencji co to

Tak na dobrą sprawę już w samym sformułowaniu dostajemy odpowiedź na pytanie czym jest adres do korespondencji. To nic innego jak adres, na który będą wysyłane listy i paczki.

Adres korespondencyjny może być różny na różnych dokumentach. Jeśli chcesz, aby informacje z urzędów wysyłane były na pewien adres korespondencyjny a np. wiadomości od operatora internetowego na inny nic nie stoi na przeszkodzie by w dokumentach podać dwa różne adresy.

Przykładowy adres korespondencyjny może wyglądać następująco

  • Jan Kowalski
  • ul. Przykładowa 123
  • Warszawa 00-000
  • Polska

Adres korespondencyjny to adres, na który dostarczane są listy i paczki. Nie musi być taki sam jak adres zamieszkania.

Zazwyczaj adres zamieszkania pokrywa się z adresem korespondencyjnym. Dlatego wypełniając różnego rodzaju dokumenty znajdują się dwa pola, jedno z adresem zamieszkania/zameldowania i drugie z adresem do korespondencji.

To drugie pole w wielu wypadkach uzupełnia się tylko gdy adres do korespondencji różni się od adresu zamieszkania.

Czy adres zamieszkania to adres korespondencyjny?

Adres zamieszkania to adres, w którym pod którym na co dzień przebywamy. Może to być adres z zupełnie innego miasta niż adres do korespondencji.

Wyprowadzając się z rodzinnego miasta i wiedząc, że często nie ma nas w nowym miejscu zamieszkania można podać np. stary adres jako adres do korespondencji.

  • Nie, adres korespondencyjny nie musi być taki sam jak adres zamieszkania.
Czytaj również  Karta klienta Społem - Jak sprawdzić punkty na karcie?

Tak samo jak adres zamieszkania nie musi pokrywać się z adresem korespondencyjnym tak samo adres zamieszkania nie musi pokrywać się z adresem zameldowania.

W większości umów w tym umów o pracę wymagane jest podanie adresu zamieszkania.

Adres do korespondencji co wpisać?

Wiesz już, że adres korespondencyjny i adres zamieszkania nie muszą być takie same, pozostaje pytanie jaki adres do korespondencji podać?

W przypadku gdy list bądź paczka nie zostanie dostarczona wraca do placówki poczty lub firmy odpowiedzialnej za dostarczenie jej pod wskazany adres. Nieodebranie korespondencji o czasie to zwykle problemy, których warto uniknąć.

Mamy nadzieję, że ten artykuł rozwiał Twoje wątpliwości na temat tego czym jest adres korespondencyjny i jak należy go używać. Sprawdź również czym jest adres rozliczeniowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *